Živé kone v rozprávke

KOŠICE - S končiacou sa divadelnou sezónou sa košické Divadlo hudby rozlúči svojou novinkou - Slamenou rozprávkou

Najnovší muzikál skladateľa a inštrumentalistu Miňa Mojžiša, dramaturgičky Kataríny Obyšovskej a režiséra Michala Balucha bude mať premiéru v nedeľu 5. júna 2016 o 11.00 hod. na Jazdeckých pretekoch o Cenu rektorky UVLF a pohára primátora mesta Košice v Jazdeckom areáli UVLF v Košiciach.

„S nápadom napísať rozprávku v ktorej by hrali aj živé zvieratá, v tomto prípade kone prišiel predseda jazdeckého oddielu TJ Slávia UVLF Miroslav Martinček. Naše predstavenia a divadlo už poznal, pretože na týchto pretekoch hráme už tretiu sezónu. Tak sme pre tento ročník pretekov pripravíli Slamenú rozprávku“, hovorí Miňo.

Deti v rozprávke uvidia kráľa, kráľovnú, princa, dobrú a zlú vílu. „Určite to bude veselé - kráľa a dobrú vílu bude hrať Mišo Kováčik“, smeje sa Miňo. „Hlavnú postavu - slameného princa, ktorému vadí že mu trčí slama z topánok a že ich kráľovstvo je slamené si zahrá Mišo Baluch“, prezrádza autor aj čosi z obsahu rozprávky. „Rodičia ho presviedčajú, že slama je dobrá a vzácna, no princ je ale aj tak nabrúsený a nechce ani počuť o tom že by sa mal uskromniť. A tak sa kráľ s kráľovnou rozhodli, že mu dajú príučku. Zahrajú sa na zakliate kráľovstvo a to odkľajú pomocou detí, ktoré jazdia voltíž na koníkoch,“ pozýva Miňo na svoju zábavnú i poučnú Slamenú rozprávku.

„Dve postavy - kráľovnú a zlú vílu bude hrať šikovná a temperamentná Miriam Svinčiaková, nová hosťujúca členka nášho hereckého súboru, ktorá medzi nás so svojim zmyslom pre humor ihneď zapadla“, dopĺňa režisér predstavenia Mišo Baluch.

(nn)

Zdroj: 
kosickespravy.sk