V Košiciach vypukne Virvar

Už po tretíkrát sa Košice zmenia na bábkové mesto. Od štvrtka 5. júna do nedele 8. júna si totiž malí aj veľkí diváci budú môcť vychutnať súčasné bábkové umenie na troch pódiách v rámci podujatia Virvar 2014 - Dni bábkového divadla a hier pre rodiny. 

Ako informoval Radovan Kurilko z Bábkového divadla program podujatia je bohatý a sľubuje predstavenia jedenástich divadiel zo 4 krajín v troch priestoroch – v Divadelnej sále Bábkového divadla v Košiciach, v Átriu Bábkového divadla a na Dolnej bráne. "Košickému publiku sa predstavia už známe divadlá ako Divadlo PIKI z Pezinka, Divadlo Maškrta z Košíc alebo Divadlo Bavka z Užhorodu, ale určite zaujmú aj nováčikovia na Virvare - ako napríklad divadelné zoskupenie ESZME z Budapešti, ktoré predstaví nonverbálne predstavenie pre najmenších. Na dospelého diváka čaká lahôdka v podobe komédie plnej paródie Kata dcéra kata v podaní Bábkového divadla Žilina," uviedol Kurilko.

Celé podujatie už tradične odštartuje veselý sprievod mestom v kostýmoch a maskách vo štvrtok popoludní. Ako prvé vystúpi divadlo Ateneum z Katowíc, ktoré sa práve v Košiciach prvýkrát predstaví na Slovensku. Okrem predstavení čaká na malých divákov množstvo atrakcií, workshopov a tvorivých dielní. "Budú môcť zavítať do „Virvarovského rozprávkova“ alebo nastúpiť do električky Virvaričky. Atmosféru v meste bude dotvárať Virvarový flašinet. Vstup na všetky podujatia bude voľný, " dodal Kurilko. Podrobný program môžete nájsť na www.bdke.sk/virvar-2014.

Organizátorom podujatia je Občianske združenie pri Bábkovom divadle v Košiciach a Bábkové divadlo v Košiciach s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja a Mesta Košice. Záštitu nad ním prevzali predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa a primátor mesta Richard Raših. 

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk