Súťaž v parkúrovom skákaní

Majstrovstvá Slovenska v parkúrovom skákaní detí a juniorov a Košický pohár seniorov sa konali počas víkendu v Jazdeckom areáli Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF).

Parkúrové skákanie je jazdecký šport, v ktorom sa jazdec na koni snaží buď v čo najkratšom čase a s čo najmenším počtom chýb prejsť trasu s prekážkami, alebo sa trafiť do časového limitu či hodnotenia za štýl. 

„Na olympijských hrách sa prvýkrát objavuje v roku 1900 v Paríži. Do roku 1945 bol parkúr takmer výhradne vojenským športom a na niektorých pretekoch sa mohli zúčastniť iba armádni jazdci. Od roku 1974 pretekajú muži spoločne so ženami,“ uviedla Mária Rusnáková, hovorkyňa UVLF.

Na Majstrovstvách sa zúčastnilo viac ako 120 jazdných párov, pričom súťažiaci boli rozdelení do kategórií PONY (do 18 rokov), DETI (do 14 rokov) a JUNIORI (do 18 rokov).

Parkúr obsahoval prekážky rôznej výšky a hrúbky podľa danej kategórie.

V rámci podujatia prebiehalo tiež aj slávnostné otvorenie revitalizovaných tribún jazdeckého areálu, ktoré boli zrekonštruované vďaka dobrovoľníckej činnosti aj zamestnancov UVLF.

Redakcia kosickespravy.sk ďakuje za fotografie Petrovi Vladimírovi.

(fek, mr)

Fotogaléria: 
Zdroj: 
kosickespravy.sk