Rektorské voľno na piatok

Občianske zhromaždenia „Postavme sa za slušné Slovensko“ sa budú konať v piatok (9. marca ) sa v mnohých mestách na Slovensku.

Momentálna spoločenská a politická situácia na Slovensku nie je občanom ľahostajná a hromadne sa zapájajú do občianských aktivít a zhromaždení. Piatkové zhromaždenie, ktoré sa bude konať od 17.hodiny pred Vedeckou knižnicou podporili aj košické vysoké školy.

Rektor Univerzity P. J. Šafárika (UPJŠ) Pavol Sovák a rektorka Univerzity Veterinárneho lekárstva (UVLF) Jana Mojžišová, udeľujú na piatok od 13.hodiny rektorské voľno pre všetkých študentov a zamestnancov. „S cieľom umožniť študentom a zamestnancom slobodne vyjadriť svoj názor na požiadavky organizátorov občianských zhromaždení Postavme sa za slušné Slovensko,“ píše sa na stránke UPJŠ.

„Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach podporuje iniciatívu Za slušné Slovensko a pripája sa k jej výzve. Na podporu tejto iniciatívy bude pred vchodom do areálu univerzity zapálená sviečka.,“ je stanovisko UVLF.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk