Protest pred magistrátom

Priestor pred magistrátom patril protestujúcim Košičanom. Na priestranstvo pod schodmi prišlo viac ako tisíc ľudí. Nesúhlasia s parkovacou politikou, ktorá od 1.júla rozšíri platenie v desiatich nových zónach. Rečníci tvrdili, že systém je neudržateľný, no nesúhlasia, aby to riešila súkromná firma. 

Protest zorganizovala iniciatíva Nezaplatím EEI ani cent – občianska neposlušnosť.

„Žiadame prehodnotiť rozhodnutie poslancov. Sme proti firme EEI. Sú aj iné možnosti, ako sa dá situácia riešiť. Od zmluvy môže odstúpiť ako primátor Košíc, tak aj spoločnosť EEI. Zároveň môžu poslanci zvolať mimoriadne zastupiteľstvo a rokovať o zmene všeobecne záväzného nariadenia,“ uviedol spoluorganizátor protestu Henrich Burdiga.

Viacerí rečníci spomenuli, že správu nad platením parkovného v Košiciach by mala firma, založená mestom. „EEI neprišla robiť do Košíc charitu, chce zarobiť. A takto by mohlo zarábať aj mesto,“ uviedol jeden z rečníkov.

Protest pred magistrátom skončil výzvou, aby ľudia polepili schody protestnými nálepkami. Niektorí sa však rozhodli nalepiť ich na vstupné dvere radnice alebo priamo vo vestibule.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk