Mojžišovú nominovali

KOŠICE - Rektorka UVLF v Košiciach Jana Mojžišová, bola nominovaná na Slovenku roka v kategórii Veda a výskum čitateľskej ankety Slovenka roka. Anketa je organizovaná týždenníkom Slovenka v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska a Slovenským národným divadlom. 

„Najprv som bola prekvapená, potom som tomu nemohla uveriť, ale dnes to považujem za jednu z najvýznamnejších udalostí vo svojom profesionálnom živote. Vďaka patrí organizátorom tejto ankety, ktorí takýmto spôsobom zviditeľňujú slovenské ženy a ich prínos vo všetkých oblastiach nášho spoločenského života,“ reaguje rektorka UVLF v Košiciach na svoju nomináciu.

Ôsmy ročník ankety, nad ktorýmprevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska,sa začal 15. 2. 2016, keď bolo na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Devínpredstavených 28 nominantiek v ôsmich kategóriách – Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.

 

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú diváci a poslucháči RTVSa čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk. Na základe čitateľského a diváckeho hlasovania aj rozhodnutia nominačnej komisie bude vyhlásená Absolútna víťazka - Slovenka roka 2016. Tak, ako v minulých rokoch, i tentoraz bude udelené Mimoriadne ocenenie za celoživotný výnimočný prínos pre Slovensko

 

Galavečer, na ktorom budú vyhlásené výsledky ankety Slovenka roka 2016, sa uskutoční 5. júna 2016 v historickej budove SND a v priamom prenose ho odvysiela Jednotka RTVS o 20.20 hod.

 

(nn, em)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk