Jazierko v Mestskom parku čistia

KOŠICE – Uhynuté ryby v jazierku v Mestskom parku sú už na expertíze na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie

Košičanov znepokojili uhynuté ryby v jazierku v Mestskom parku. Stále je záhadou, ako sa ryby do jazierka dostali, ale keďže jazierko spravuje Mestský podnik Správa mestskej zelene, museli sa o ne postarať a jazierko vyčistiť.

„V súčasnosti sa jazierko čistí, najmä od mechanických nečistôt – plastové fľaše a obaly od skonzumovaných potravín, fľaše od alkoholu a pod . Nejde o čistenie biologického charakteru. Je to komplikovaný proces s ohľadom na vysadené vodné rastliny. Koncom tohto týždňa by sa malo jazierko začať napúšťať do ustálenej hladiny určenej projektantom. Uhynuté ryby boli odovzdané na oddelenie „Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Ústav patologickej anatómie“  ( cca 120 kg, vrátane niekoľkých 6,5 kg kaprov),“ informoval nás hovorca SMsZ Viliam Strelinger.
 

V jazierku sa naďalej nachádzajú živé ryby. „Ich výlov a umiestnenie je veľmi komplikovaný proces, ktorý musíme konzultovať s odborníkmi z Rybárskeho zväzu a tiež ichtyológov z UVL. Ako sme už skôr spomenuli, jazierko nie je dimenzované ako rybník, ale ako objekt v oddychovej zóne, takže našou snahou je dodržať jeho charakter,“ dodáva V. Strelinger.

 

(em) 

Zdroj: 
kosickespravy.sk