FOTOREPORTÁŽ: Modely Jitky Klett okúzlili návštevníkov Art Fashion Show

KOŠICE – Milovníci módy si prišli včera (12.12. ) večer na svoje. Noblesná módna prezentácia pod názvom Art Fashion Show Jitky Klett očarila i tú najnáročnejšiu klientelu. Módna návrhárka predstavila tri ucelené kolekcie, ktoré už s veľkým úspechom prezentovala v saudskoarabskom Abu Dhabi a v Prahe. Zaujímavosťou je, že prvá kolekcia bola inšpirovaná fotografiami ďalekých krajín exprezidenta Rudolfa Schustera, ktorý na prehliadke nesmel chýbať.

„Som prekvapený, ako tieto modely krásne vyzneli. O spoluprácu s Jitkou Klett ma požiadala viceprimátorka Renáta Lenártová, ktorá ma s ňou aj zoznámila. Jitka ma požiadala, aby smela použiť moje diela v svojej tvorbe a ja som súhlasil. Myslím, že toto spojenie sa podarilo, veď vidíte sami,“ prezradil nám R. Schuster. A mal pravdu. Na jemnom hodvábe sa očarujúco menili motívy severských krajín. Nádherné farby, jemný splývavý materiál doplnený čipkou vytváral nesmierne pôsobivé ženské modely, ktoré by určite v svojom šatníku prijala nejedna žena. „Fotografie pána prezidenta sú pre mňa vzácnou inšpiráciou. Vybrala som 20 fotografií najmä z Islandu a Grónska.  Musím priznať, že prvotný impulz použiť práve tieto fotky mi navrhol môj manžel a tento nápad ma ihneď nadchol,“ hovorí Jitka Klett.

Druhú kolekciu vytvorila v spolupráci s úspešnou umelkyňou  z Chorvátska Gordanou Turuk, ktorá prispela do spoločnej autorskej kolekcii sklenenými doplnkami. Na móle sa striedali modelky v nadčasových róbach, ktoré očarili najmä avantgardnejšiu časť publika.

Čerešničkou na torte bola posledná tretia časť módnej show – Dva nádherné modely svadobných šiat. Honosné, vyšívané tisíckami kryštálov, vyrazili najmä prítomným dámam dych. Táto kolekcia podľa slov J. Klett spája európsky a arabský svet. „Predstavili sme ich i v Abu Dhabi a mala som veľký úspech. Arabské bohaté ženy sú známe tým, že majú vycibrený a náročný vkus. Tvoriť modely pre takýto trh je výzvou pre každého návrhára,“ dodáva Jitka. Ceny svadobných šiat sa môžu pohybovať od 15 do 20 tisíc eur.

Kochajte sa i vy, nádhernými modelmi v našej fotogalérií.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk