Dvojdňové jazdecké preteky

KOŠICE - Jazdecký oddiel Slávie UVLF v Košiciach pripravil Jazdecké preteky o Cenu rektorky UVLF a Pohár primátora mesta Košice

 

Jazdecké preteky sa konajú tento víkend (4.a 5. júna) v jazdeckom areáli UVLF v Košiciach na Triede KVP. Je to už 31. ročník jazdeckých pretekov o Cenu rektorky UVLF a Pohár primátora mesta Košice. Tieto preteky sú súčasne aj majstrovstvami Východoslovenskej jazdeckej oblasti - VÚC Košice a VÚC Prešov v skoku na koni pre kategórie deti, juniori a seniori.

 

Preteky sú zároveň zaradené do celosezónnej súťaže Východoslovenský skokový pohár. Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov a samotné preteky spestria aj dve predstavenia košického Divadla hudby. V sobotu o 14.00 hod. to bude muzikál Včielka Maja a v nedeľu o 11.00 hod. premiéra Slamenej rozprávky, v ktorej si okrem hercov a detí zahrajú aj kone.

 

„Návštevníkov nášho areálu čaká veľké množstvo športových podujatí v parkúrovom jazdení, ukážky našej voltížnej skupiny, vystúpenie jazdnej polície Prezídia policajného zboru SR. Okrem toho máme pripravené aj veľmi zaujímavé kultúrne podujatia pre deti a mládež. Veríme, že počasie nám bude priať  a dúfame, že prídete a podporíte našu činnosť, naše koníky,  pretože bez všeobecnej podpory verejnosti nás to nebude baviť a nezachytíme trendy, ktoré v tomto prenádhernom olympijskom športe sú,“ pozýva všetkých fanúšikov tohto športu do jazdeckého areálu riaditeľ pretekov Miroslav Martinček.

 

(em, nn)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk