Zemetrasenie aj v kabíne

Po zemetrasení vo vedení klubu, príchode nového trénera bolo už pri prvom pohľade na šatňu košických hokejistov na začiatku letnej prípravy jasné, že veľkými zmenami prejde aj samotné mužstvo. V utorok sa na prvom tréningu pod vedením nového trénerského dua Jančuška – Bača  stretlo len niekoľko hráčov, medzi ktorými boli aj tri nové tváre. 

Z mužstva, ktoré pred niekoľkými týždňami zapísalo vypadnutím vo štvrťfinále play off do klubovej histórie obrovský neúspech ostáva v kádri skúsená trojica Ladislav Nagy, Jiří Bicek a Richard Jenčík. „Každá obmena kádra prináša niečo nové. Boli sme tu dobrá partia, ale to už je minulosť. V tejto chvíli ešte ani ja neviem, aké mužstvo sa nakoniec vyskladá. Uvidíme ako to napokon bude vyzerať,“ poznamenal Jenčík, ktorý je v opačnej situácii ako pred rokom, kedy sa preňho na začiatku sezóny miesto v mužstve nenašlo a do Košíc sa vrátil až v priebehu sezóny po niekoľkomesačnom pôsobení v poľskom Krakove. Miesto má aj obranca Martin Dudáš a brankár Vladislav Habal a aj reprezentanti Jakub Suja a Eduard Šedivý.  V kádri ostala aj partia mladíkov, ktorí podľa trénera Milana Jančušku dostanú viac priestoru. Takmer s istotou v najbližšej sezóne v Košiciach nebudú hrať Marek Bartánus a Gabriel Spilar.

Novými tvárami sú obrancovia Martin Bača, Václav Čížek a talentovaný útočník zo Skalice Šimon Petráš. Bača patrí k najtvrdším obrancom a je známy aj tým, že mu nerobí problém zhodiť rukavice. Na Slovensko vracia po ročnom pôsobení v Čechách. Českého legionára Václava Čížeka stiahol tréner Jančuška zo Žiliny. Ďalšie nové tváre budú pribúdať počas prípravy. „Keď sa podarí uzavrieť zmluvy s rozpracovanými hráčmi ostanú voľné tri či štyri miesta, ktoré by sa mali zaplniť hráčmi zo zámoria či Európy. Predpokladám, že to bude na dlhšie a definitívne sa to uzavrie až ku koncu predsúťažného obdobia, niekedy v auguste či v prvej polovici septembra,“ uviedol Jančuška, ktorý naznačil, že zo zámoria by mohla do Košíc prísť aj brankárska jednotka.

Osemtýždňová prípravu absolvujú Košičania v domácich podmienkach „Budeme využívať okolité terény a chceli by sme absolvovať dve až tri celodenné túry vo Vysokých Tatrách. V rámci komplexného zaťaženia nebude chýbať futbal či basketbal a spinning. Oživením budú aj kickboxové tréningy,“ naznačil Jančuška, čo čaká počas prípravy na suchu ma košických hokejistov.

AKTUÁLNY KÁDER HC KOŠICE:

brankár: Vladislav Habal
obrancovia: Martin Bača, Václav Čížek, Martin Dudáš, Patrik Koch, Lukáš Matejka, Christian Michalčin, Eduard Šedivý 
útočníci: Jiří Bicek, Peter Boltun, Richard Jenčík, Tomáš Klíma, Ladislav Nagy, Martin Novotný, Šimon Petráš, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk