Zaútočil na policajta

Košice - Hliadka Mestskej polície zo stanice Juh bola vyslaná operačným pracovníkom na Košťovu ulicu, kde sa neznámy muž domáhal vstupu do vchodu búchaním a zvonením na domové zvončeky. 

Po príchode na uvedenú adresu hliadka zbadala podnapitého muža, ktorý sedel na schodoch. Opýtali sa ho, či nepotrebuje pomoc.

„Na ich otázku začal muž vulgárne reagovať a správať sa agresívne. Vyzvali ho k predloženiu dokladu totožnosti. Nakoľko podozrivý muž to odmietol a chcel odísť z miesta a aj napriek výzve, aby upustil od uvedeného konania, fyzicky zaútočil na jedného z príslušníkov a udrel ho päsťou do tváre akopol do nohy. Nakoľko ďalej pokračoval v útoku, boli voči nemu použité donucovacie prostriedky a zároveň privolaná ďalšia hliadka mestskej polície,“ informoval Peter Geršák z Mestskej polície.

Podozrivý muž sa opakovane vyhrážal príslušníkom fyzickým napadnutím a zabitím.

„Pre podozrenie zo spáchania trestného činu útoku na verejného činiteľa a nebezpečného vyhrážania bola privolaná na miesto hliadka Policajného zboru, ktorá prevzala vec k ďalšej realizácii,“ doplnil P. Geršák.

Muž okrem agresívneho správania javil aj známky psychickej poruchy, preto bola privolaná lekárska služba prvej pomoci, ktorá podozrivého muža za asistencie polície previezla do nemocnice. 
 

„Štyridsaťjedenročný Košičan spôsobil príslušníkovi mestskej polície ľahké zranenia, ktoré si nevyžadovali lekárske ošetrenie,“ konštatoval Peter Geršák.

(pg, fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk