Wizz Air ruší linky

Len pred niekoľkými hodinami dnes (8.2.2018) oznámila letecká spoločnosť Wizz Air, že ruší svoju základňu na letisku v Košiciach.

V plnom znení prinášame reakciu výkonného riaditeľa a predsedu predstavenstva košického letiska Michael Tmeja:

„Veľmi neradi informujeme, že spoločnosť Wizz Air ruší svoju základňu v Košiciach a taktiež linky do Kolína, Tel Avivu a Doncastru Sheffield. Wizz Air však ponecháva v ponuke spojenie na letisko Londýn Luton, ktoré bude naďalej prevádzkované na dennej báze.

Toto rozhodnutie nám bolo doručené len pred 2 hodinami a sme z neho veľmi nepríjemne prekvapení. Chceme zdôrazniť, že všetky linky, ktoré sa rušia dosahovali mimoriadne dobré výsledky a boli medzi cestujúcimi veľmi obľúbené. Dokonca sme pracovali na navýšení frekvencií letov do týchto destinácií. Rozhodnutie teda nebolo urobené na komerčnom základe.

Tak ako doteraz, naďalej budeme pracovať na permanentnom vylepšovaní leteckej dostupnosti Košíc a východného Slovenska a naše úsilie sa teraz výrazne zintenzívni. Žiaľ, táto situácia nastala vo veľmi nevhodnom čase, t.j. pred letnou sezónou, kedy majú všetci leteckí dopravcovia svoje kapacity alokované.

Ako ukazujú naše minuloročné výsledky i výsledky za január 2018 – kedy počet vybavených cestujúcich na všetkých linkách v Košiciach rástol o 15,8% – dopyt po leteckej doprave na východnom Slovensku výrazne silnie. Z Košíc je naďalej dostupných vyše 500 destinácií po celom svete.“

REagoval tak na správu firmy Wizz Air, najväčšej nízkonákladovej leteckej spoločnosti v strednej a východnej Európe.

Zamestnancom WIZZ-u z košickej základne budú ponúknuté pracovné príležitosti inde v sieti Wizz Air-u, vrátane pomoci s presunom.

Cestujúci s rezerváciami, ktorých sa zmena dotýka, sú informovaní s ponukou alternatívnych letov, vrátenia plnej sumy za letenku alebo kreditu na rezervácie v budúcnosti vo výške 120% pôvodnej ceny letenky.

 „Neustále monitorujeme dopyt, aby sme dokázali vyjsť v ústrety našim zákazníkom a ubezpečiť sa, že im prinášame najnižšie ceny a skvelé služby na palube lietadiel jednej z najmladších flotíl v Európe. Po dôkladnom zvážení sme sa rozhodli upraviť plán našich liniek v Košiciach a presunúť kapacity na iné linky s vyšším dopytom v sieti WIZZ-u. Naďalej však pokračujeme v dennej prevádzke populárneho spojenia z Košíc do Londýna Lutonu a napĺňame tak náš záväzok voči slovenským cestujúcim prinášať možnosti cestovania za najnižšie možné ceny. Veľmi pekne ďakujeme kolegom na základni v Košiciach za ich skvelú prácu a veríme, že využijú možnosť pokračovať vo svojej kariére v niektorej z našich mnohých iných základní Wizz Air-u,” reagoval George Michalopoulos, obchodný riaditeľ Wizz Air-u.

(jt, fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk