Vypravia mikulášsky vlak

KOŠICE - Sv. Mikuláš opäť raz vyrazí na svoju púť vlakom. Už v sobotu 2. decembra tak na trati medzi Košicami a Prešovom budete môcť zazrieť nielen populárne historické motoráky Magdu a Ľubku, ale aj samotného Mikuláša, anjelov a čerta. Miesto v nostalgickom mikulášskom vlaku si môžete po prvýkrát rezervovať už aj online

Súprava červených Hurvínkov už tradične začiatkom decembra ožije detským džavotom a veľkým očakávaním zo stretnutia s Mikulášom, anjelmi či čertom. Mimoriadne vlaky vyrazia z Košíc v sobotu 2. decembra o 8:42 a o 11:00. Z Prešova sú naplánované odchody o 9:50 a o 12:20.

„Vlak bude zostavený z historických vozňov M.131 s klasickými drevenými lavicami a komfortom cestovania z obdobia 50-tych rokoch minulého storočia. Počas jazdy sa deti budú môcť odfotografovať a porozprávať s Mikulášom a jeho pomocníkmi. Tie poslušné sa dočkajú mikulášskeho balíčka a v Prešove opäť navštívime dopravnú kanceláriu uja výpravcu,“ približuje program mimoriadneho vlaku organizátor podujatia Ľubomír Lehotský z Klubu historických koľajových vozidiel.

Vlakom sa odvezú len tí, ktorí si miesta rezervujú vopred. Tohtoročnou novinkou je možnosť zakúpenia cestovných lístkov a balíčkov vopred, prostredníctvom online rezervácie. Lístky sú dostupné aj v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej ulici 48 v Košiciach. Výťažok z cestovného, ako aj dobrovoľné príspevky, budú použité na opravu a záchranu historického parného rušňa 434.2338 s tendrom z roku 1917, familiárne nazývaným aj „Dvojka“ alebo „Štvorkolák.

 

(zl, em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk