Vydarená domáca rozlúčka

Domáca rozlúčka s jesennou časťou súťaže sa hádzanárom Košice Crows vydarila. S fanúšikmi sa rozlúčili najvyšším víťazstvom s viac ako štyridsiatimi strelenými gólmi z doterajších zápasov s Levočou. Rozbehovú fázu súťaže v dvojčlennej B skupine prvej ligy uzavrú Košičania počas nasledujúceho víkendu v Levoči. 

Košičania od začiatku ovládli hru a postupne zvyšovali svoj náskok. Strelecky sa opäť blysol Roman Pecha, ktorý síce odohral len jeden polčas, ale konto Levoče zaťažil ôsmimi gólmi. „Chceli sme sa s našimi divákmi rozlúčiť víťazstvom. Cieľom bolo ísť do toho od začiatku naplno tak, aby si mohol zahrať každý. Aj tí, ktorí doteraz dostávali menej priestoru, ale na tréningy chodia poctivo,“ povedal po zápase. Spokojný bol aj tréner Jiří Shejbal. Najmä s tým, že jeho hráči na rozdiel od predchádzajúceho domáceho zápasu nepodcenili jeho začiatok, keď videli, že Levoča pricestovala len s deviatimi hráčmi. „Predchádzajúci domáci zápas prišlo z Levoče len osem hráčov a prehrávali sme 1:6. Je to v hlavách. Trochu sme to vtedy podcenili. Dnes sme začali lepšie, ale tiež sme tam v istej chvíli poľavili, ale nakoniec ten polčas skončil veľmi dobre. Umožnilo mi to, aby som na celý druhý polčas poslal na ihrisko takzvanú druhú lajnu. Spokojní museli byť aj diváci, lebo padlo veľa gólov,“ hodnotil Shejbal. Podľa brankára Filipa Fabišíka, zakladateľa a hlavného strojcu návratu mužskej hádzanej do Košíc, je pozitívom jesene, že sa hra mužstva zlepšuje od zápasu k zápasu. „Dnes som maximálne spokojný s celým tímom. Konečne si zahrali všetci chlapci. V prvom polčase jedna partia, v tom druhom ďalšia. Fantastickí boli aj diváci, ktorých chodí od zápasu k zápasu stále viac a som rád, že videli toľko gólov. Chceme sa neustále zlepšovať tak, aby boli s nami spokojní fanúšikovia, ale aj naši podporovatelia a sponzori,“ dodal Fabišík.  

HÁDZANÁRSKA I. LIGA MUŽOV – B-SKUPINA – 5. KOLO:

Košice Crows – HK Slovan Levoča 42:24 (25:13), najviac gólov: Pecha 8/2, Laczkó 7, M. Šiška 5 – Paukš a Dunčko po 6, 7m hody: 4/4 – 2/2, vylúčení: 2 – 2, pred 250 divákmi rozhodovali Sabol, Daňo.

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk