VSS v reštarte

Aj druhý domáci zápas v rade, v ktorom sa v stredu v Čermeli predstavilo Pohronie, priniesol futbalistom VSS Košice jednogólové víťazstvo. Keďže lokomotíva si v Družstevnej pri Hornáde body s Nitrou delila náskok VSS pred druhým Bardejovom je päť kôl pred koncom nadstavby desaťbodový a teoreticky môžu v prípade víťazstva žltomodrí oslavovať postup už v sobotu v Nitre.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Na rozdiel od víťazstva so Skalicou, ktorá sa zrodilo v samom závere zápasu sa stredajšie víťazstvo nad Pohroním zrodilo v samom úvode. Jediný gól zápasu strelil v 6. minúte po peknej akcii Morgana a jeho centri krížnou strelou Jaroslav Kolbas. „V súťaži už ide do tuhého a vedeli sme, že chceme získať ďalšie tri body v tomto anglickom týždni. Nervozitu bolo badať a možno bola škoda, že sa nám nepodarilo dať druhý poisťovací gól, lebo to mohlo skončiť krajším výsledkom. Ale dôležité je, že sme na sto percent naplnili plán získať šesť bodov v dvoch domácich zápasoch,“ povedal po zápase Kolbas. Košičania nastúpili s viacerými zmenami v zostave a v zápase mali navrch. Keďže nevyužili viacero šancí napokon sa až do záverečného hvizdu triasli o výsledok.

Lokomotíva v zápase s Nitrou opäť doma neudržala vedenie, tentoraz jednogólové. Skóre zápasu otvoril  v 16. minúte Róbert Jano. Lokomotíva bola až do polčasu lepším mužstvom a mohla pridať aj ďalšie góly, ale nestalo. Po tom ako musel v polovici zápasu kvôli zraneniu nútene striedať Chmelo sa obraz hry zmenil. „Dovtedy sme hrali to, čo sme si povedali, potom sme z ihriska akoby odišli,“ konštatoval po zápase tréner Albert Rusnák. Tlak Nitry v druhom polčase ešte podporil silnejúci vietor v chrbte a hoci sa hostia nedostali do vyloženej šance, v 68. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď brankárovi Lokomotívy prepadla cez ruky ďalekonosná strela Fábryho.

FUTBALOVÁ II. LIGA VÝCHOD – NADSTAVBOVÁ SKUPINA O POSTUP – 7. KOLO:

FC VSS Košice – FK Pohronie 1:0 (1:0), gól: 6. Kolbas, žlté karty: Morgan - Nosko, Pittner, pred 267 divákmi rozhodovali Horváth – Tomčík, Poracký.

FC Lokomotíva Košice – FC Nitra 1:1 (1:0), góly: 16. Jano - 68. Fábry, žlté karty: Karaš - Valenta, Kuník, pred 200 divákmi rozhodovali Hrčka – Vorel, Súkeníková.