Volejbalisti v úlohe kamzíkov

Bez zmien v kádri a s plánovaným vstupom na medzinárodnú scénu v MEVZA cupe a CEV Challenge Cupe začali prípravu na novú sezónu aj volejbalisti KDS Šport Košice. Po týždňovej zaberačke na tatranských štítoch, od tohto týždňa trénujú doma v Košiciach a už počas najbližšieho víkendu ich čaká aj prvý prípravný turnaj v českom Kojetíne.

Pobyt v Tatrách bol kratší, ale oveľa intenzívnejší ako pred rokom. S tým, ako zvládli chlapci túry na päť tatranských vrcholov - Veľkú Svišťovku, Slavkovský štít, Rysy, Poľský hrebeň a Vysokú. „Behali sme po vrcholoch. Bolo to v tomto roku trochu ťažšie. Bol som asi jediný, ktorý nemal otlaky,“ zaspomínal Maroš Kasperkevič. S výkonmi zverencov v Tatrách bol veľmi spokojný aj tréner Richard Vlkolinský, ktorý sa rovnako ako pred rokom každý večer menil na zdravotníka a ošetroval otlaky, keďže mal potrebnú výbavu náplastí. „Lepili sme a tejpovali každý večer, ale nič závažné to nebolo,“ pousmial sa tréner. Vzhľadom na účinkovanie v európskych pohároch si uvedomuje, že príprava bude kratšia ako pred rokom. „Tomu sme museli prispôsobiť plány. Tatry boli oveľa ostrejšie. Absolvovali sme výstupy na vrcholy, každý deň približne 1 300 výškových metrov. To, že pri týchto výstupoch je všetko intenzívnejšie ako pri behu, časy, počet krokov a ďalšie ukazovatele, sa prejavuje teraz už aj v tréningoch. Tatry boli excelentné,“ netajil spokojnosť Vlkolinský, ktorý sa po večeroch

Do prípravy vstúpil rovnaký káder ako pred rokom. Nikto neodišiel, nikto neprišiel, čo nie je bežným javom. Ako v tejto súvislosti povedal Vlkolinský intenzívnejšie uvažovali o získaní hráča na jediný post.  „Boli sme v rozhovoroch s nejakými hráčmi, aj zahraničnými. Narazili sme trochu aj na neúmerné podmienky, čo ma možno trochu viac mrzelo v jednom prípade. Ale myslím si, že máme dobrú kombináciu pracujúcich, študentov a profesionálov. Intenzívnejšie pracujeme s mládežou, štyria chlapci z úspešnej juniorky už trénujú s áčkom, čo je aj perspektíva do budúcnosti,“ myslí si Vlkolinský. Podľa Kasperkeviča je dobré, že partia ostala pokope. „Ciele sú stále vysoké, ale uvidíme ako to bude. Určite urobíme všetko pre to, aby to bolo lepšie ako v minulej sezóne,“ dodal nahrávač košického tímu. Nezmenený káder môže byť výhodou aj podľa najskúsenejšieho Martina Sopka ml. „Družstvá sa obmenili, my sme ostali pokope. Keď sa nám budú vyhýbať zranenia a dobre zvládneme prípravu, tak si myslím, že ciele budú vyššie ako pred rokom. Navyše nás čaká MEVZA cup a Challenge cup, čo bude pre nás nové. O cieľoch sme sa ešte nerozprávali. Zápasov bude viac, ale urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní,“ hovorí Sopko, ktorý vníma účasť v stredoeurópskej a európskej súťaži ako výzvu. „Určite nielen ako výzvu pre klub, ale aj pre mladých hráčov. Môžu sa ukázať a dostať sa ďalej,“ dodal Sopko.

Po víkendovom turnaji v Kojetíne by podľa trénera Vlkolinského malo do prípravy prísť oveľa viac volejbalu. Košičania odohrajú prípravné zápasy s jedným tímom z maďarskej ligy a s českým Brnom, v pláne sú aj turnaje vo Svidníku a Bratislave. Na medzinárodnú scénu vstúpia košickí volejbalisti 29. septembra zápasom MEVZA cupu v slovinskom Kamniku. Extraligu by mali začať o týždeň skôr na palubovke majstra v Nitre, hoci v súvislosti s účinkovaním v medzinárodných súťažiach by podľa trénera Vlkolinského chceli extraligu začať už skôr predohraním niektorého zápasu.

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk