Víťazné basketbalové šlágre

Dva šlágre za sebou, oba s víťazným koncom pre košické kluby videli v stredu fanúšikovia v Angels Aréne. V prvom si Good Angels po týždni zopakovali zápas s Ružomberkom, tentoraz v extralige. V tom druhom po tuhom, v jednej chvíli až krvavom boji, zvíťazili košickí býci nad lídrom ligy Interom Bratislava.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Košickí basketbalisti tak natiahli šnúru víťazných zápasov na sedem a zároveň prerušili sériu svojho súpera, ktorý utrpel len druhú prehru v súťaži. Od začiatku zápasu to bol tuhý boj a necelé tri minúty pred koncom prvej štvrtiny musel s krvavým zranením v tvári odísť po zrážke s Michalom Baťkom jeden z kľúčových hráčov Košíc Svetozar Stamenkovič. Lekári ho našťastie dokázali ošetriť tak, že sa do zápasu ešte vrátil, ale ako po zápase uviedol asistent košického trénera Richard Leško, o vážnosti zranenia sa viac dozvedia až po podrobnejších vyšetreniach. O tom, že to bol na palubovke predovšetkým svedčí aj skutočnosť, že až päť hráčov Interu sa vyfaulovalo a hostia dokonca poslednú minútu dohrávali vo štvorici boj. „ Také niečo som ešte v kariére nezažil. Chvíľu som si nebol istý, či to rozhodcovia vôbec dovolia,“ povedal po zápase narodeninový oslávenec  a košický kapitán Richard Körner.  V košickom drese zažiaril rozohrávač Radenko Pilčevič, ktorý nastrieľal 26 bodov. Košičania o svojom víťazstve rozhodli v druhej štvrtine, keď natiahli svoj náskok na deväť bodov. Hostia sa nevzdávali a hoci už prehrávali aj o 14 bodov, stále sa dokázali vrátiť do hry. Definitívne sa o osude zápasu rozhodlo až v záverečnej trojminútovke, kedy Košičania dokázali ustrážiť dvojciferné vedenie a nepripustili záverečnú drámu.  „Bol to veľmi ťažký zápas a Inter nám nič nedaroval. Svedčí o tom aj počet faulov a vyfaulovaných hráčov. Bol to jeden z najťažších zápasov sezóny, pretože sme nehrali svoju typickú hru, ale bolo to skôr o fyzickom hernom prejave. Aj preto som rád, že sme to zvládli a ďakujem celému tímu za najkrajší narodeninový darček,“ povedal po zápase Körner.

Ešte pred mužmi odohrali extraligový šláger s Ružomberkom aj basketbalistky Good Angels. Hostky držali s domácimi krok len v prvej štvrtine, od druhej štvrtiny ovládli palubovku anjelky. „Ružomberok potvrdil svoju kvalitu. Vieme o nej a aj vo FIBA Cupe sme tam uspeli až po predĺžení. Ubránili sme ich na 58 bodov a to je celkom slušná vizitka. Prejavila sa aj únava z cestovania z turnaja Východoeurópskej ligy v Turecku a osobne som rád, že sme to zvládli takto,“ povedal po zápase tréner anjelok Peter Jankovič.

Býkov čaká v sobotu ďalší ťažký zápas, keď sa predstavia na palubovke svojho tabuľkového suseda, štvrtého Svitu. Anjelky v poslednom tohtoročnom domácom zápase privítajú o 18:00 v Angels Aréne basketbalistky Banskej Bystrice.

EUROVIA SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA MUŽOV – 16. KOLO:

KB Košice – BK Inter Bratislava 92:82 (43:34), najviac bodov: Pilčevič 26, Marič 18, Stamenkovič 17, Körner 12 - Baťka 19, Matovič a Vlahovič po 16, trojky: 13/32 – 11/29, trestné hody: 25/34 – 9/14, štvrtiny: 24:21, 19:13, 28:28, 21:20.

BASKETBALOVÁ EXTRALIGA ŽIEN – PREDOHRÁVKA 13. KOLA:

Good Angels Košice - MBK Ružomberok 72:58 (36:30), najviac bodov: Žirková 17, Jurčenková 16, Deptová 12 - Kováčiková 16, Jackovecová 10, trojky: 6/14 – 8/18, trestné hody: 20/21 – 10/14, štvrtiny: 17:18, 19:12, 16:12, 20:16.