Víno s vôňou agátu

KOŠICE – Vôňa agátu – je názov podujatia v Malom Horeši, kde ochutnáte skvelé vína miestnych farmárov, načerpáte energiu a pohodlne sa tam dostanete z Košíc. Podujatie sa koná 19. a 20. mája a odchod autobusu je o 8,15 od Jumbo centra. 

V Košickom regióne neexistuje iné podujatie, ktoré by ste si spojili s takou špecifickou vôňou, ako práve deň otvorených malohorešských vínnych pivníc. Vždy v máji tamojší agátový háj, zakvitnutý do plnej krásy, privíta húfy návštevníkov. Tí prichádzajú do Malého Horeša užiť si malebnú prírodnú scenériu a chuť pravých prírodných vín miestnych nadšených výrobcov.

V Malom Horeši nájdete až 380 pivníc vyhĺbených do tufu a andezitu ktoré podľa legendy v dávnej minulosti slúžili domácemu obyvateľstvu ako úkryt pred nájazdmi Tatárov. Svoje pivničky počas Vône agátu otvorí dvadsiatka lokálnych vinárov, každý z nich vám naleje degustačnú dávku dvoch svojich vín a ak vám zachutia, môžete si ich aj kúpiť. Navyše budete môcť ochutnať a aj si pozrieť prípravu miestnej špeciality – malohorešsého plneného béleša.

Prvýkrát sa môžeš na toto jedinečné podujatie dostať autobusom z Košíc. Navyše ti ukážeme aj ďalšie zaujímavé miesta v okolí: pozrieme si výstavu v kaštieli v Bieli, Soľný dom vo Veľkých Trakanoch, zrúcaninu hradu Veľký Kamenec i kaštieľ v Borši. Viac info nájdeš na webovej stránke terraincognita.sk.

(red.)

Zdroj: 
kosickespravy.sk