Víkendový šport v skratke

Basketbalistky Good Angels Košice si v nedeľu poradili v extralige so Slovanom Bratislava. Ten prišiel do Košíc len so šiestimi hráčkami do hry a to stačilo len na to, aby s ťažšie sa rozbiehajúcimi Košičankami držali belasé krok len v prvej štvrtine. V ďalšom priebehu už jasne dominovali anjelky, pre ktoré bol zápas generálkou na posledný duel skupinovej fázy Eurocupu FIBA, ktorý odohrajú v stredu v Ružomberku.

Striedavo sa cez víkend darilo košickým zástupcom vo florbalovej extralige. Florko si po troch prehrách pripísalo víťazstvo nad Sabinovom, hoci v závere zápasu sa triaslo o výsledok. ATU nestačilo na trenčiansky 1. FBC, s ktorým prehrávalo na jeho palubovke už 2:6 a výsledok prikrášlilo dvoma gólmi v záverečných dvoch minútach.

BASKETBALOVÁ EXTRALIGA ŽIEN - 9. KOLO:

Good Angels Košice – Slovan Bratislava 92:55 (48:39), najviac bodov: Sarauskaite 16, Jurčenková 13, Peters, Bálintová a Deptová po 10 – Tarkovičová 25, Vargová 16, Vaigl 10, trojky: 11/19 – 3/17, trestné hody: 13/19 – 8/11, štvrtiny: 24:23, 24:16, 21:9, 23:7.

FLORBALOVÁ EXTRALIGA MUŽOV – 14. KOLO:

FK Florko Košice – FBC Predator Sabinov 6:4 (2:0, 1:2, 3:2), góly a asistencie: 9.  Hrabčák (Meliš), 14. Vašíček (D. Vrábeľ), 23. L. Vrábeľ (J. Blaško), 43. L. Vrábeľ (L. Blaško), 44. Vašíček (J. Blaško), 60. Vašíček (L. Vrábeľ) - 37. Čepel (Letkovsky), 38. Kassay (Filipák), 46. Čepel (Perháč), 52. Letkovsky (Tomko)

1. FBC Florbal Trenčín – FaBK ATU Košice 6:4 (3:2, 2:0, 1:2), góly a asistencie: 7. Seriš (Mitucha), 18. Kupka (Trefný), 19. Bičan (Zeliezka), 22. Trefný (Bulko), 33. Zeliezka (Seriš), 52. Trefný   - 4. Tall (Leško), 11. Ferenc, 59. Tall (Navrátil), 60. Kerekeš (Navrátil).