Veľká Surprise párty na poslednom dni, divadelného festivalu

KOŠICE – Posledný deň 6. ročníka Festivalu divadiel strednej Európy, opäť prinesie množstvo zaujímavých umeleckých výkonov.

Záverečný deň festivalu prinesie najväčšiu porciu divadelných chutí v štyroch predstaveniach. O 14,30 si na svoje pred Historickou budovou ŠD príde najmenší, ale aj tí väčší. V roku 2003 zabalili Adéla Kratochvílová a Dáša Trávníková kufor – do neho pár loptičiek, kolkov, obliekli si pruhované kostýmy a vyrazili „do sveta“ so žonglérskou klauniádou Tančíček Adušiadáši. A dorazili až do Košíc.

           

Určite poznáte príbeh Cyrana? Klasické spracovanie je hrou s veľkým počtom postáv. Ale herci z trnavského Túlavého divadla vás o 17. hodine pred Historickou budovou ŠD presvedčia, že na Cyrana stačí päť hercov. Pre taký počet svoje Balabilé o nose napísal Jakub Nvota. Vtipné verše, šermiarske súboje, ale predovšetkým výpoveď o láske, samote a podivnom osude, sú iným pohľadom na humor a nadhľadom nad čudom menom život.

 

Príbeh samozvaného hrdinu Klausa Uhltzschta  v hre Thomasa Brussiha Hrdinovia ako my je príbehom človeka, bez ktorého by sa pád železnej opony neobišiel, ale aj príbehom človeka, bez ktorého sa nezaobíde žiadny totalitný režim. O 19. hodine ho v Historickej budove ŠD uvedie pražské Divadlo komedie.

 

Úplný záver festivalu bude o 19,30 hodine vo Festivalovom stane patriť Surpriseparty budapeštianskeho divadla HOPPart. Ich divadelný experiment sa líši od tradičných
divadelných inscenácií. Namiesto divadelného javiska s osvetlením sa jeho dej odohráva v bytoch a vo finále vypukne veľká Surprise party, na ktorej sa zúčastnia hlavné postavy spolu s publikom.

 

(em)

 

 

 

 

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk