V Eurocupe na úvod prehra

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v úvodnom zápase B-skupiny Eurocupu FIBA na horúcej tureckej pôde v Mersine o šesť bodov.

Až do polovice tretej štvrtiny držali anjelky domáce basketbalistky na uzde a mali nádej na úspešný výsledok. Do štvrtej desaťminútovky už vstupoval Mersin s 18 bodovým náskokom, ktorý si už nenechal zobrať. Good Angels Košice napriek výbornému finišu prehrali 70:76 a zaznamenali prvý problém v ceste za víťazstvom v skupine.  V sobotu 14. októbra čaká košické basketbalistky extraligový zápas v Banskej Bystrici a vo štvrtok 19. októbra sa v druhom kole Eurocupu FIBA predstavia na ihrisku ruského Krasnojarsku.

HLASY PO ZÁPASE (zdroj www.goodangelskosice.eu):

Anna Jurčenková, najlepšia strelkyňa Good Angels: „Som smutná a sklamaná, pretože sme tu mohli vyhrať. Žiaľ, v našej hre sa objavilo niekoľko úsekov, v ktorých sme doslova zlyhali a to domáce dostalo na koňa. Na druhej strane som však šťastná za to, akú morálnu silu sme v závere predviedli. Bojovali sme až do úplného konca a som presvedčená, že v domácej odvete potvrdíme, že to nebol márny boj.“

Peter Jankovič, hlavný tréner Good Angels: „Ťažko sa toto stretnutie hodnotí. Ak by som za konkrétne úseky hry dievčatá skritizoval, tak určite by to nebolo neopodstatnené. Aj záver potvrdil, že súper zdolateľný bol. Ale tá koncovka bola predovšetkým o našich dievčatách. Nevzdali to a dreli tak, že súperovi dokonale pokazili radosť z výhry, no a nám zvýšili chuť do práce pred ďalšími zápasmi.“

 

EUROCUP FIBA V BASKETBALE ŽIEN- SKUPINA B – 1. KOLO:

Mersin BSB – Good Angels Košice 76:70 (39:33), najviac bodov: Hartley 24, Thomas a Cadjo po 13, Gajić 10 - Jurčenková 21, Stehlíková 17,  Žirková 14, Morris 11, trojky: 6/18 – 5/11, trestné hody: 16/21 – 7/9, štvrtiny: 18:15, 21:18, 22:11, 15:26.

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk