Úspešná premiéra

Hokejistom HC Košice sa podarilo v domácom stretnutí poraziť Trenčín

Domáce víťazstvo pod vedením čerstvo nominovanej trénerskej dvojice Šimurda-Bartoš sa nerodilo ľahko. Na ľad po pauze spôsobenej zranením naskočil i kapitán mužstva Ladislav Nagy a bolo to veru vidieť. Mužstvo bojovalo a nezlomili ho ani dva momenty, kedy prehrávali o gól. Stratu vždy v zápätí vyrovnali a nepripustili Trenčanov k navýšeniu náskoku. Chlieb sa lámal v druhej tretine, ktorú Košičania ustáli, aby v záverečnej tretine po mohutnom nástupe, do ktorého ich hnala naplnená Steel aréna, konečne po prvýkrát v zápase vyhrávali. Snaha hostí dosiahnuť vyrovnávajúci gól v power play nebola korunovaná úspechom, naopak košičania v posledne minúte pridali gól do prázdnej brány Trenčanov a zápas ukončili v riadnom hracom čase výsledkom 4:2. Ostáva veriť, že v najbližších dvoch ťažkých zápasoch vonku potvrdia zlepšujúci sa trend.

HC Košice- HK Dukla Trenčín 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 1:0 Olvecký, 1:1 Šoltés, 2:1 Bezúch, 2:2 Jenčík, 3:2 Petráš, 4:2 Šoltés