Trápenie s nováčikom

Košickí hokejisti si pripísali prvé víťazstvo v novom ročníku Tipsportligy.  V napätom zápase, v ktorom udelili rozhodcovia 25 trestov napokon zdolali nováčika z Detvy vďaka jedinému gólu Tomáša Klímu, ktorý sa stal spasiteľom svojho mužstva sedem minút pred záverečným klaksónom.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Prvé striedania Košičanov naznačovali, že to nováčik nebude mať v Steel Aréne ľahké. Ale ani kapitán Ladislav Nagy po niekoľkých desiatkach sekúnd. Ani Dávid Soltész v tretej minúte zoči voči brankárovi Adamovi Nagyovi nenašli gólový recept. Celý zápas poznačilo množstvo vylúčení a v záverečnej päťminútovke prvého dejstva sa dokonca dlhšiu chvíľu nehralo, keď rozhodcovia riešili pästnú výmenu názorov  medzi domáci Martinom Bačom a hosťujúcim kapitánom Jozefom Sládokom. Obaja šli predčasne pod sprchy a napokon rozhodcovia v prvej tretine rozdali viac ako 90 trestných minút. V podobnom duchu sa s množstvo presiloviek a prerušení sa zápas niesol až do samotného konca. Šance mali obe mužstvá, ale viacerými skvelými zákrokmi sa prezentovali obaja brankári, Adam Nagy v bránke hostí, ale aj domáci  Joakim Lundström. Vykúpenie pre favorita prišlo po výbornej kombinácii druhého útoku, na ktorej konci bol v 53. minúte gól Tomáša Klímu do prázdnej bránky.  „Dnes sme sa v koncovke poriadne natrápili, veľmi nám to nešlo. Nakoniec sme ten jeden gól dali a vyhrali. Škoda, že sme nevyužili presilovky v prvej tretine, na druhej strane hrali veľa presiloviek aj oni a v mnohých prípadoch nás podržal brankár. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, dobre prehusťovali stredné pásmo a ťažko sme sa presadzovali. Na druhej strane množstvo vylúčení kúskovalo hru a neumožnilo nám dostať sa do tempa, hodnotil zápas strelec jediného a víťazného gólu. Tréner Košičanov Milan Jančuška si víťazstvo v úvodnom kole nad nováčikom, napriek tomu, že bolo podľa jeho slov vydreté, veľmi váži.  „Chalani veľmi dreli, ale nespokojný som najmä s koncovkou, kde sme mali zviazané ruky aj nohy. Chcelo to lepšiu finálnu prihrávku aj zakončenie. Problémom bolo aj veľa vylúčení. Diváci si dnes určite zaslúžili viac gólov a je verím, že im to vrátime v ďalších zápasoch,“ dodal Jančuška. Ten verí, že strelný prach jeho zverencov vyschne a v už v nedeľu v ďalšom domácom zápase proti Liptovskému Mikulášu uvidia diváci viac gólov v bránke súpera. Úvodné buly vhodia rozhodcovia v Steel Aréne o 17:00.

HOKEJOVÁ TIPSPORT LIGA – 1. KOLO:

HC Košice - HC 07 Orin Detva 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), góly a asistencie: 53. Klíma (Kessel, Pacan), vylúčení: 13:12 na 2 min., navyše Bača (5  min. + DKZ, hrubosť) - Ščurko (10 min. - napádanie rozhodcov), Žilka (10 min. - napadnutie hlavy a krku),  Sládok (5 + trest v hre, hrubosť), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, pred 4327 divákmi rozhodovali: Snášel, Orolin – Bogdaň, Jobbágy.