Trápenie na úvod sezóny

Po vydretom jednogólovom víťazstve nad nováčikom z Detvy pokračovalo trápenie košických hokejistov aj v druhom zápase sezóny a s Liptovským Mikulášom prehrali po samostatných nájazdoch. Gabriel Spilar už zrejme nebude miláčikom košických fanúšikov, keďže tentoraz v Steel Aréne premenil za hostí rozhodujúci samostatný nájazd.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Zápas sa pritom pre Košičanov začal ideálne. Už 3. minúte využili výhodu presilovej hry a do vedenia ich poslal Klíma. Domáci však nedokázali svoj náskok v prvej tretine zvýšiť napriek viacerým sľubným pozíciám, na druhej strane do šancí sa dostávali aj hostia, ktorí mohli tri minúty pred prvou sirénou znížiť dokonca v oslabení. Paukovček však zoči voči brankárovi Lundströmovi neuspel. Úvod druhej tretiny vyšiel hosťom. V 4. minúte vyrovnal Paukovček, ktorý zblízka doklepol do bránky puk, ktorý sa predtým po strele odrazil od masky brankára Lundströma. Už o tri minúty išli do vedenia opäť Košičania, keď Kafkova strela švihom prekvapila Košarišťana v bránke hostí. Skóre druhej tretiny a napokon aj zápasu uzavrel v 32. minúte hosťujúci Piatka, ktorý využil zaváhanie dvojice košických obrancov a spred bránky sa mu podarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru. Košičanov gól hostí poriadne zaskočil a v závere druhej tretiny sa hostia niekoľkokrát poriadne pohrozili a zápas neotočili len vďaka zákrokom košického gólmana. V záverečnej tretine spustili Košičania kanonádu, útočnou aktivitou im konkurovali aj hostia, ale gól už diváci nevideli. Nepadol ani v predĺžení a tak sa o víťazovi rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Za domácich v nich skóroval len kapitán Ladislav Nagy, v tíme hostí boli úspešní Langhammer a rozhodujúci nájazd premenil Spilar. „Nie som spokojný s výsledkom ani s výkonom. Dva strelené góly, to je veľmi málo. Mali sme veľa šancí, ale v koncovke sa trápime. Ak zhrniem dva víkendové zápasy, tak tri strelené góly, to je naozaj málo. Rozoberieme si to a vyvodíme z toho dôsledky," neskrýval po zápase nespokojnosť tréner Milan Jančuška.

Košičania budú mať výhodu domáceho prostredia aj v treťom zápase sezóny, keď o 17:00 privítajú vo východniarskom derby Poprad.

HOKEJOVÁ TIPSPORT LIGA

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1), góly a asistencie: 3. Klíma (Bača, Kessel), 27. Kafka (Pacan, Čížek) - 24. Paukovček (Suchý), 32. Piatka (Rapáč, Kabáč), rozhodujúci nájazd Spilar, vylúčení: 1:4, pred 3056 divákmi rozhodovali: Konc st., Štefik – Kollár, Smrek.