Tragédia na ceste

Už k 10. dopravnej nehode v tomto roku zomrel pri dopravnej nehode chodec. 

Nepoučiteľní chodci sa po ceste častokrát pohybujú  nesprávnym spôsobom, navyše, bez akéhokoľvek reflexného označenia, ktoré by im v nejdenom prípade mohlo zachrániť život. Neuvedomujú si, že vždy je lepšie prísť do cieľa neskôr, ako do neho nedoraziť nikdy, a nezmyselne riskujú svoje životy prebehovaním cez vozovku.

„To sa, bohužiaľ, stalo osudným aj chodcovi (22), ktorý podľa doterajších zistení aj napriek tomu, že pred niekoľkými dňami na tom istom úseku prebehoval cez vozovku a za uvedené porušenie povinností chodca mu bola udelená bloková pokuta opäť, bez akýchkoľvek reflexných prvkov, prebehoval cez cestu za autobazárom na Herlianskej ceste, kde došlo k zrážke s vozidlom značky Škoda Octavia, s ktorým vodič (63) smeroval do mesta Košice. Chodec pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Požitie alkoholických nápojov u vodiča zistené nebolo, u nebohého chodca bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 3-tisíc eur.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

(fek, li)

Zdroj: 
kosickespravy.sk