Štrnásty v rade

Košické basketbalistky sa štrnástykrát v rade stali majsterkami Slovenska, keď vo finálovej sérii s Piešťanskými Čajkami nepripustili žiadne prekvapenie a vyhrali 3:0 na zápasy. Tretie finále bolo rozlúčkovým zápasom kariéry pre Luciu Kupčíkovú, generálny manažér Daniel Jendrichovský sa po zápase klub sa lúčil aj s legionárkami Tejou Oblak a Victoriou Baugh, ktoré zrejme už v košickom drese v najbližšej sezóne neuvidíme.

Zdroj:
kosickespravy.sk
Basketbalistky Good Angels nezaváhali ani v treťom finále

Zápas mal až do polčasu vyrovnaný priebeh a necelé štyri minúty pred koncom druhej štvrtiny vyhrávali hostky dokonca o 11 bodov. Domáce dokázali ešte do polovice zápasu vyrovnať a o osude zápasu rozhodli v tretej štvrtine, ktorú vyhrali v pomere 30:9. „Z titulu som sa tešil aj vlani, ale toto beriem ako môj prvý ozajstný extraligový titul, keďže som družstvo viedol počas celej sezóny. Som veľmi rád, že sme finálovú sériu takto zvládli. Boli to ťažké zápasy, hoci napokon vyzneli celkom jednoznačne. Za celú sezónu sme si titul zaslúžili," povedal po zápase Peter Jankovič. Kapitánka Košičaniek Zuzana Žirková, ktorá pred necelým rokom prehovorila Daniela Jendrichovského aby pokračoval so seniorským basketbalom, sa stala najužitočnejšou hráčkou finálovej série. „V mojom veku sa už musím tešiť z každého titulu. Teším sa z neho o to viac, že táto sezóna mala byť mojou poslednou. Až čas však ukáže, či to bol posledný rok alebo nie," naznačila Žirková po zápase možnosť, že ani táto sezóna nebola poslednou v jej hráčskej kariére.

ŽENSKÁ BASKETBALOVÁ EXTRLIGA - FINÁLE PLAY OFF - 3. ZÁPAS:

Good Angels Košice - Piešťanské Čajky 69:55 (29:29), najviac bodov: Žirková 18, Oblaková 13, Bálintová 11, Baburová 10 - Oroszová 10, trojky: 8/18 – 7/20, trestné hody: 19/23 – 6/7, štvrtiny: 11:17, 18:12, 30:9, 10-17.