Stovka aj vo Svite

Košickí basketbalisti potvrdili výbornú formu posledných týždňov a aj Svitu na jeho palubovke nastrieľali viac ako sto bodov. Po ôsmom víťazstve v rade sa prepracovali na druhé miesto tabuľky. Nezaváhali ani basketbalistky Good Angels Košice, ktoré v poslednom tohtoročnom domácom zápase deklasovali Banskú Bystricu.

Býci o svojom víťazstve rozhodli už v prvej štvrtine a aj vďaka sedemnástim trojbodovým zásahom už náskok z rúk nepustili. „Videli sme útočný basketbal, padlo takmer 200 bodov. Oba tímy boli extrémne motivované, obom tímom padalo. Zápas bol pekný pre divákov s úspešným koncom pre nás. Záver sme si takticky uchránili, sme radi, že si odnášame víťazstvo,“ hodnotil zápas košický kapitán Richard Körner. Aj víťazstvo vo Sviote je dobrou pozvánkou na ďalší domáci zápas, ktorý Košičnia odohrajú v stredu 13. decembra o 20:00, kedy v Angels Aréne privítajú Komárno.

Basketbalistky Good Angels potvrdili svoju domácu dominanciu a Bystričankám nedali v Angels Aréne šancu. Tohtoročný zápasový program uzavrú anjelky v sobotu 16. decembra na palubovke Šamorína.

EUROVI ASLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA MUŽOV – 17. KOLO:

Iskra Svit – KB Košice 94:103 (44:53), najviac bodov: Avramovič 20, Lošonský 16, Walton 15, Davis 13, Jackson 12, Ivelja 10  - Fletcher 24, Pilčevič 20, Körner 18, Marič 17, Sedmák 11, trojky: 9/24 - 17/34, trestné hody: 17/20 – 12/13, štvrtiny: 23:31, 21:22, 24:24, 26:26.

ŽENSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA – 12. KOLO:

Good Angels Košice Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 78:35 (37:20), najviac bodov: Šarauskaité 12, Peters a Theiner po 10 – Števulová 7, trojky: 4/14 – 4/18, trestné hodxy: 14/15 – 7/10, štvrtiny: 18:9, 19:11, 22:10, 19:5.