Ryanair otvára prvé lety z Košíc

Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe prichádza do Košíc. Tento írsky letecký dopravca bude do metropoly východu lietať zo svojej najnovšej základne na letisku Londýn Southend. 

Nová linka bude prevádzkovaná od letného letového poriadku 2019 3‐krát týždenne lietadlom typu Boeing 737‐800 s kapacitou 189 sedadiel. Prvý let je naplánovaný na 2.apríla 2019. Letenky od 24,99 eura (jednosmerne vrátane príručnej batožiny) budú v predaji od 15.júna 2018 na webovej stránke leteckého prepravcu.

Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex. Je to momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. Priamo z letiska je k dispozícii perfektné vlakové spojenie (v špičke až 8krát za hodinu), vďaka ktorému sa cestujúci pohodlne dostanú do Londýna na stanicu Liverpool Street už za 53 minút.

„Sme veľmi radi, že v Košiciach budeme môcť privítať nášho najnovšieho partnera, leteckú spoločnosť Ryanair. Linka do Londýna je dlhodobo našou najúspešnejšou destináciou, ktorá má stále vysoký rastový potenciál, keďže aktuálne alokovaná kapacita nie je postačujúca a nepokrýva celkový dopyt zo strany cestujúcich. Linka spájajúca Košice s letiskom Londýn Southend otvára množstvo príležitostí pre tisícky Slovákov žijúcich v Anglicku, pre obyvateľov z našej širokej spádovej oblasti a pre turistov z Londýna a jeho okolia, aby mohli objavovať krásy nášho mesta i celého východného Slovenska. Navyše, v máji 2019 sa na Slovensku budú konať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a tím Spojeného Kráľovstva odohrá svoje zápasy v základnej skupine práve v Košiciach. Britskí hokejoví fanúšikovia tak môžu využiť aj toto nové spojenie a prísť podporiť svoje národné mužstvo do Košíc,“ uviedol Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

(fek, mt)

Zdroj: 
kosickespravy.sk