Prvé víťazstvo v príprave

Košickí hokejisti zaznamenali prvé víťazstvo v príprave až v treťom zápase, keď na ľade Steel Arény zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 5:2. V zápase sa dvoma gólmi presadili útočníci Tomáš Klíma a Petr Kafka, v bránke mal premiéru najmladší z trojice gólmanov Stanislav Škorvánek.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Košičania o svojom víťazstve rozhodli prakticky v prvej tretine. Už v 3. minúte sa po peknej kombinácii v presilovke presadil Richard Jenčík, o minútu neskôr pridal druhý gól Kafka. Český útočník svoj druhý gól pridal v 18. minúte.  „Systém sa nám už pomaly dostáva do krvi a dnes to už vyzeralo oveľa lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. Verím, že to už bude od zápasu k zápasu lepšie,“ povedal po zápase Kafka. Hostia síce dokázali Rapáčom ešte v prvej tretine znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale hneď v úvode druhého dejstva zvýšil opäť na rozdiel troch gólov Klíma. Napriek viacerým šanciam už Košičania nedokázali v druhej tretine náskok navýšiť a tak sa konečná podoba výsledku  zrodila v poslednej tretej tretine. Najprv v 44. minúte znížil hosťujúci Matej Bača na rozdiel dvoch gólov. Hostia sa pokúšali zápas zdramatizovať, ale obranu Košíc ani brankára Škorvánka už prekonať nedokázali. Naopak pri ich power play do prázdnej bránky skóroval Klíma.

HOKEJOVÁ PRÍPRAVA:

HC Košice - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (3:1, 1:0, 1:1), góly a asistencie: 3. Jenčík (Suja, Bicek), 4. Kafka (Nagy, Pacan), 18. Kafka (Hovorka, Nagy), 21. Klíma (Pacan, Pulli), 60. Klíma – 19. Rapáč (Paukovček, Suchý), 44. Bača, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, pred 1123 divákmi rozhodovali: Jura – Jobbágy, M. Korba.