Priniesli podbíjačku

Podbíjačka, ktorá je už v Košiciach, by mala podbiť nové električkové koľajnice v modernizovanom úseku od križovatky Žižkova – Štúrova - Kuzmányho až po obchodnom centre Billa na Triede SNP za asi dvanásť dní. 

Úsek si rozdelil zhotoviteľ diela na jednotlivé časti, po podbití každej jednej z nich tam začnú stavbári ihneď robiť nové nástupné ostrovčeky a prístrešky pre cestujúcich.

„Máme teraz daždivé počasie, ale nijako to zatiaľ práce na stavbe neohrozuje. Podbíjačka bude pracovať minimálne desať dní, treba si uvedomiť, že úsek ktorý musí zvládnuť, je veľmi dlhý. Do nástupných ostrovčekov sa môžeme pustiť až vtedy, keď koľajnice v danej časti modernizovaného úseku budú podbité, a nastavené do správnej výšky a smeru tak, ako sú naprojektované. Čo sa týka okružnej križovatky „Moldavská", máme tam už osadené dve električkové výhybky," uviedol Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu spoločnosti Eurovia SK. 

Košičania poukázali na to, že v niektorých častiach pri trati na Triede SNP vyzerá zeleň dosť zle, nespokojnosť s terajším stavom zelene na stavbe modernizácie električkových tratí vyslovilo aj Mesto Košice. Dodávateľ prác, teda Eurovia SK,  si preto už objednal u Správy mestskej zelene revitalizáciu zelene, ozdravné rezy a oživenie kríkov, ktoré boli stavbou nejakým spôsobom zasiahnuté, prípadne poškodené. Nepekný vzhľad zelene na Triede SNP zapríčinilo veľmi suché počasie počas uplynulých týždňov, ktoré spôsobilo vyschnutie trávových semien. Preto bude na Triede SNP tráva opäť vysiata. 

(fek, ms)

Zdroj: 
kosickespravy.sk