Primátorský punč pomôže

KOŠICE – Charitatívny primátorský punč je každoročnou súčasťou košických rozprávkových Vianoc.

Zdroj: 
kosickespravy.sk

Už od 5. decembra, je popoludní od 16,00 do 20, 00 hodiny otvorený stánok „Primátorský punč.“ Za lahodný vianočný nápoj zaplatíte symbolické euro alebo aj viac – podľa vlastného uváženia. A bude vás hriať nielen teplý punč, ale i dobrý pocit, že prispejete tým, ktorí to najviac potrebujú. Primátorský punč osobne chodí ponúkať aj primátor Richard Raši. Punč čapoval v piatok (16.12.) podvečer aj so svojimi námestníkmi Renátou Lenártovou a Martinom Petruškom. „Tešíme sa, že sa pristavilo množstvo dobrosrdečných ľudí, ktorí si dali náš punč a tak prispeli na dobrú vec. Podarilo sa nám v tento deň, predať punč za viac ako 3000 eur – čo je denný rekord,“ povedal R. Raši. A že Košičania majú radi charitu a taktiež aj primátora, svedčí i fakt, že okrem čapovania sa s mnohými návštevníkmi fotil, prehodil pár slov a zároveň si všetci navzájom popriali šťastné a pokojné sviatky.  

Tento rok bude celý výťažok z jeho predaja prerozdelený medzi tieto organizácie:

 1.  OZ Maják nádeje, ktorá pomáha rodinám v sociálnej núdzi.

2. Slovenský zväz telesne postihnutých, Krajské centrum Košice. Ich cieľom je pomáhať ľuďom s telesným postihnutím pri riešení ich sociálnych, ekonomických, spoločenských potrieb a záujmov.

3. Evanjelická špeciálna materská škola pre deti s mentálnym, fyzickým alebo kombinovaným hendikepom.

4. SENIORKA n. o., ktorá zabezpečuje opatrovateľskú skužbu – pomáha klientom pri riešení nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu zhoršeného zdravotného stavu, alebo dovŕšenia dôchodkového veku.

(em)