Primátorský punč pomôže

KOŠICE – Charitatívny primátorský punč je každoročnou súčasťou košických rozprávkových Vianoc.

Už od 5. decembra, je popoludní od 16,00 do 20, 00 hodiny otvorený stánok „Primátorský punč.“ Za lahodný vianočný nápoj zaplatíte symbolické euro alebo aj viac – podľa vlastného uváženia. A bude vás hriať nielen teplý punč, ale i dobrý pocit, že prispejete tým, ktorí to najviac potrebujú. Primátorský punč osobne chodí ponúkať aj primátor Richard Raši. Punč čapoval v piatok (16.12.) podvečer aj so svojimi námestníkmi Renátou Lenártovou a Martinom Petruškom. „Tešíme sa, že sa pristavilo množstvo dobrosrdečných ľudí, ktorí si dali náš punč a tak prispeli na dobrú vec. Podarilo sa nám v tento deň, predať punč za viac ako 3000 eur – čo je denný rekord,“ povedal R. Raši. A že Košičania majú radi charitu a taktiež aj primátora, svedčí i fakt, že okrem čapovania sa s mnohými návštevníkmi fotil, prehodil pár slov a zároveň si všetci navzájom popriali šťastné a pokojné sviatky.  

Tento rok bude celý výťažok z jeho predaja prerozdelený medzi tieto organizácie:

 1.  OZ Maják nádeje, ktorá pomáha rodinám v sociálnej núdzi.

2. Slovenský zväz telesne postihnutých, Krajské centrum Košice. Ich cieľom je pomáhať ľuďom s telesným postihnutím pri riešení ich sociálnych, ekonomických, spoločenských potrieb a záujmov.

3. Evanjelická špeciálna materská škola pre deti s mentálnym, fyzickým alebo kombinovaným hendikepom.

4. SENIORKA n. o., ktorá zabezpečuje opatrovateľskú skužbu – pomáha klientom pri riešení nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu zhoršeného zdravotného stavu, alebo dovŕšenia dôchodkového veku.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk