Premiéra v Thálii

Treťou premiérou, prirátajúc štúdiové predstavenia, už štvrtou premiérou divadelnej sezóny 2017/2018 košického Divadla Thália je obľúbená opereta v dvoch dejstvách Imreho Kálmána Fialka z Montmatru.

Traja najlepší kamaráti s úžasným talentom sa tlačia v tmavej podkrovnej izbe v srdci Paríža na počiatku prelome storočia.

Byť svetákom je vzrušujúce, ale nevýnosné: maliar Raoul, spisovateľ Henry a hudobný skladateľ Florimond to pociťujú na vlastnej koži. Spoločne snívajú o tom, že raz budú svetoznámi, uznávaní, bohatí a úspešní. V tejto chvíli ich však popri radostiach a útrapách tvorivosti oveľa viac zväzujú sivé, bezvýchodiskové všedné dni. Miesto tvorenia -prežiť, ak sa dá, ležérne, s ľahkosťou – toto je prvoradá úloha. Miesto toho však trpia hladom, vytláčaním na okraj spoločnosti, nenaplnenou láskou. Neustále sa vracajúcim hosťom bohémov nie sú mecéni, objednávatelia, ale vymáhači dlhov. Do sivosti všedných dní prináša trochu farebnosti jedine montmartská sirota Violetta. Obľúbenej, skromnej , milej sirote hrozí nebezpečenstvo. Jej macocha ju chce predať obchodníkovi s dievčatami. Troch umelcov čaká veľká úloha, zachrániť Violettu, Fialku z Montmartru i v tom prípade, že sa musia vzdať svojich najväčších snov. Cez nedorozumenia a absurdné situácie však zisťujeme, že najlepšou zbraňou voči krutému, nemilosrdnému svetu je nezištosť.

V predstavení uvidíme:
Violetta Cavallini - Dégner Lilla
Ninon - Lax Judit
Raoul Delabois- Madarász Máté
Florimond Rouesse - Nádasdi Péter
Henry Lőry - Habodász István m.v.
Signora Spaghetti - Varga Lívia
Camille Durandné - Nagy Kornélia
Rotschild baroness - Szabadi Emőke
Chanoir - Illés Oszkár
Frascatti tábornok - Pólos Árpád


Dramaturgia: Gyarmati Kata
Hudobný vedúci, aranžmá: Látó Richárd
Korepetícia: Dégner Lilla
Choreografia: Gyenes Ildikó
Návrh scénya kosýmov: Csík György

Réžia: László Sándor

(mf, ček)

Fotogaléria: 
Zdroj: 
kosickespravy.sk