Opravili Nezábudku

Nezábudka, pobočke Knižnica pre mládež na Poľovníckej ulici, ktorej bohaté aktivity nikdy nezabúdali na hendikepovaného používateľa rozkvitla. 

Opäť je krajšia, ešte farebnejšia a útulnejšia.

„Nezábudka prešla rozsiahlejšou rekonštrukciou a zakvitla novým pôvabom,“ teší sa Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice a dodáva: „Som presvedčená, že odteraz bude našou ďalšou radosťou a statočne bude držať krok s LitParkom.“

Pobočka LitPark sa už Košičanom dostala do povedomia. Chvália ho domáci, ale aj návštevníci z iných miest a aktuálne aj tí z iných krajín.

„Teší nás, že sa LitPark zapáčil našim literárnym hosťom festivalu Mesiac autorského čítania z  Turecka, Poľska, Česka a Ukrajiny. Zároveň je to pre nás vždy výzva nezastať. Ako táto rekonštrukcia Nezábudky. Verím, že sa vďaka nej stane pre návštevníkov rovnako príťažlivá ako LitPark,“ dodala Iveta Hurná.

Nezábudka okrem bezbariérového prístupu a ponuky zvukových kníh pravidelne pripravuje komunitné podujatia určené deťom s rôznym telesným a sociálnym postihom.

„Nikdy sme nevynechali možnosť ísť do projektov, ktorými môžeme týmto deťom poskytnúť pocit spolupatričnosti so zdravými rovesníkmi. Dlhé roky, v rámci cyklu Podajme si ruky, pre nich pripravujeme podujatia, na ktorých sa stretávajú deti špeciálnych škôl so žiakmi zo základných škôl. Nechýbajú ani aktivity s klientmi domovov sociálnych služieb, alebo s deťmi hospitalizovanými v detských oddeleniach Fakultnej nemocnice v Košiciach,“ spomenula Iveta Hurná.

Mesto Košice na interiérové opravy, doplnenie interiéru a technického vybavenia poskytlo dotáciu vo výške 36-tisíc eur. Vďaka podpore sa tak vymenila sanita a podlahy. Interiér sa môže pochváliť tiež menšími dispozičnými úpravami, ktoré priestor pre návštevníka veľkolepo otvorili. Nové je tu pódium vhodné na detské vystúpenia a divadielka a dataprojektor s tabuľou na spestrenie náučných podujatí.

„Návštevníkov letnej čitárne určite poteší nová, diaľkovo ovládaná markíza, vďaka ktorej budú na letnej terase chránení pred slnkom a môžu si tam tak užiť nové aktivity,“ spomenula Iveta Hutná.

Moderný knižničný nábytok má Nezábudka vďaka predchádzajúcemu projektu, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

(fek, kmk)

Zdroj: 
kosickespravy.sk