Opátske z kola von

Už v druhom kole sa po prehre v Soli skončila púť FK Košice (Vyšné Opátske) novým ročníkom Slovnaft Cupu. Ďalej naopak postupuje Lokomotíva Košice, ktorá zvíťazila na ihrisku Šarišských Michalian.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Lokomotíva odpor treťoligových Šarišských Michalian definitívne zlomila až v záverečnej desaťminútovke. Lokomotíva už po polhodine vyhrávala dvojgólovým rozdielom, keď sa dvakrát presadil Joel Tata. Domáci stihli ešte do prestávky znížiť, ale keď František Vancák v úvode druhého polčasu opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa, že to Loky bez problémov zvládne. Domáci Dušan Kozák svojim druhým gólom zápas necelú polhodinu pred koncom ešte zdramatizoval a víťazstvo 5:2 a postup druholigistu tak definitívne  spečatili v záverečnej desaťminútovke dvoma gólmi striedajúci Štefan Harvila a Radoslav Človečko.

Kríza treťoligového FK Košice (Vyšné Opátske) sa prejavila aj v pohári, keď jeho hráči neuspeli na ihrisku štvrtoligovej Soli.  O víťazstve domácich v pomere 2:1 sa rozhodlo už v prvom polčase. Oba košické kluby čakajú v sobotu ligové povinnosti. FK Košice hostí o 16:30 v tretej lige Sninu a jeho hráči sa určite budú chcieť vrátiť na víťaznú vlnu. Zápas dvoch tradičných slovenských futbalových klubov sa odohrá od 17:00 v Družstevnej pri Hornáde, kde Lokomotíva Košice hostí druholigového nováčika Inter Bratislava.

SLOVNAFT CUP – 2. KOLO:

OŠFK Šarišské Michaľany - FC Lokomotíva Košice 2:5 (1:2)
Góly: 37., 65. D. Kozák - 15., 28. Tata, 52. Vancák, 82. Harvila, 86. Človečko, ŽK: J. Janič, Baka (obaja Šarišské Michaľaný), pred 600 divákmi rozhodovali: Greško – Ličko, Capík.

FK Soľ – FK Košice 2:1 (2:1), góly: 13. Cigán, 33. Hajník – 40. Pilipčuk, ŽK: Sakala (Soľ), pred 500 divákmi rozhodovali Micheľ – Jurášek, Cuprák.