Odštartovali Dni Ukrajiny

Dni Ukrajiny odštartovali otváracím ceremoniálom. Konať sa budú až do 26.apríla pod záštitou primátorov miest Košice a Užhorod.

Ide o výnimočný projekt na podporu rozvoja cezhraničnej spolupráce medzi Ukrajinou a Slovenskou republikou. V poradí už jeho štvrtý ročník pripravili v tomto roku spoločne združenie FEMAN, mesto Košice, organizácia K 13 – Košické kultúrne centrá, Letisko Košice s podporou ČSA, a partneri z Ukrajiny. 

Cieľom je prezentovať ukrajinskú kultúru, priniesť aktuálne informácie o súčasnej situácii na juhovýchodnej časti Ukrajiny kde sú nepokoje, informácie pre mladých ľudí, žiakov a študentov, ukrajinskú kuchyňu a informácie o partnerskom meste Užhorod, ako aj kultúru Zväzu Rusínov-Ukrajincov SR, ich kultúrne zvyky a tradície

V tomto roku do programu „4.Dni UKRAJINY 2018“ zaradili organizátori aj sprievodné podujatia –  výstavu moderného umenia "EDELWEISS - fantóm" galérie IĽKO z Užhorodu, výchovné koncerty, edukačné workshopy a vzdelávacie aktivity pre študentov z Ukrajiny v Košiciach, športové aktivity, ale aj podujatie, zamerané na ekonomicko – hospodársku spoluprácu s Ukrajinou a spoluprácu miest a obcí pod názvom „Slovensko-Ukrajinské fórum/SUF 2018“.

(fek)

Zdroj: 
kosickespravy.sk