Nové technológie pre učiteľov

KOŠICE - Štvrtý ročník konferencie Vzdelávame pre budúcnosť, ktorá sa konala tento týždeň na Technickej univerzite v Košiciach, navštívilo viac ako 100 učiteľov z Košického kraja. Prostredníctvom workshopov a interaktívnych prednášok si mohli vyskúšať viaceré nové technológie, ktoré im majú pomôcť zatraktívniť a zmodernizovať vyučovanie pre žiakov.

Technológie sa stali súčasťou našich životov a postupne sa dostávajú aj do vyučovacieho procesu na slovenských školách. Spoločnosť Microsoft s partnermi preto úzko spolupracujú s inovatívnymi pedagógmi, vďaka ktorým sa vyučovanie na školách stáva moderným a sviežim. Práve pre učiteľov či riaditeľov škôl pripravuje Microsoft každoročne interaktívnu konferenciu Vzdelávame pre budúcnosť, na ktorej získajú potrebné informácie o technológiách a ich uplatnení vo výučbe formou prednášok a interaktívnych workshopov. Tento rok sa konferencia koná až v piatich mestách, vždy na pôde školy či univerzity – v Košiciach, Poprade, Lučenci, Žiline a v Bratislave.

„Počet učiteľov, ktorí navštívia našu konferenciu je z roka na rok väčší, čo je pre nás jasným signálom, že slovenskí učitelia chcú učiť moderne a interaktívne. Chcú mať aktuálne informácie o trendoch a novinkách, čo vidíme aj na tom, ako sa zapájajú do workshopov a webinárov počas celého roka, nielen na konferenciách,“ povedala Zuzana Molčanová, Teacher Engagement Manager v Microsoft Slovensko a Česká republika a organizátorka konferencie.

Vystúpiť z komfortu zaužívaných metód výučby nebýva jednoduchý proces a na strane učiteľov si to vyžaduje veľkú osobnú snahu a investíciu času do sebavzdelávania. „Našou úlohou a cieľom týchto stretnutí je pomôcť nájsť učiteľom to najvhodnejšie pre ich školu či vyučovací proces. Technológie majú byť iba nástrojom, ktorý pomôže pripravovať dnešných mladých ľudí pre svet zajtrajška. Centrom našej pozornosti je vždy učiteľ, lebo veríme, že ak učiteľ dokáže využívať technológie zmysluplne, pomôže celkovému procesu digitálnej transformácie školy,“ priblížila Marcela Havrilová, riaditeľka pre oblasť školstva, Microsoft.

 

(em, gp)

Zdroj: 
kosickespravy.sk