Nižnú nezastavilo ani Florko

Ani florbalisti košického Florka nedokázali v domácej hale zastaviť lídra extraligovej tabuľky Nižnú. Oraváci potvrdili svoju dominanciu v tejto sezóne, keď vyhrali všetkých jedenásť doterajších zápasov a prvú polovicu dlhodobej časti uzavreli s maximálnym bodovým ziskom. Viac sa darilo ATU Košice, ktoré vysoko zvíťazilo na palubovke posledného Sabinova.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Po góle Zemančíka v 42. sekunde druhej tretiny prehrávalo Florko už 0:4. Keď Jozef Halás o necelú minútu znížil, konečne sa domáci začali dostávať do tempa a hru vyrovnali. Halás vykresal ešte väčšiu nádej na zvrat svojim druhým gólom v 38. minúte, ale to bolo napokon zo strany Florka všetko a hostia dvoma gólmi v záverečnej päťminútovke zápasu definitívne potvrdili svoje víťazstvo. „Mnohí z nás, najmä mladší, mali na začiatku zviazané ruky. Neviem, prečo sme sa ich tak báli. Bol to zápas druhého s prvým a malo to byť minimálne vyrovnané. Ale stále sme boli o krok pozadu a súper získaval všetky loptičky. Od polovice zápasu sme sa dostali do tempa, pridali sme agresivitu, ale gól na 2:5 po našich nevyužitých tutovkách to zlomil definitívne. Súper nebol v plnej zostave, ale ukázal svoju silu. Napriek tomu si myslím, že nie sú neporaziteľní a sezóna je ešte dlhá,“ hodnotil dvojgólový Jozef Halás.

Hráči ATU Košice si na palubovke posledného Sabinova najmä v tretej, z ich strany desaťgólovej tretine, schuti zastrieľali a vďaka trojbodovému víťazstvu sa posunulo na štvrtú priečku a na svojho mestského rivala z Florka  stráca už len jeden bod. Tento stav  sľubuje viac zaujímavý florbalový boj v tradične zaujímavom košickom derby, ktoré je na programe v piatok 17. novembra o 17:30 v košickej Multihale.

FLORBALOVÁ EXTRALIGA – 11. KOLO:

FK Florko Košice – TJ A-FbO Nižná 2:6 (0:3, 2:1, 0:2), góly a asistencie: 22. Halás (Kátlovský), 28. Halás (Melega) – 4. Zemančík (Santer), 7. Bachan (Latka), 20. Šroba (Santer), 21. Šroba (Medžo), 56. Medžo (Bachan),  60. Bachan.

FBC Predator Sabinov – FaBK ATU Košice 3:15 (2:3, 0:2, 1:10), góly a asistencie: 5. Zagrapan (Perháč), 10. Perháč (Zagrapan), 42. Filipák (Tomko) - 3. Kerekeš (Szabó), 6. Kozák (Szabó), 15. Navrátil (Kerekeš), 23. Leško (Pažák), 25. Leško (Kročko), 41. Kerekeš (Navrátil), 45. Leško (Kročko), 47. Talarovič (Pažák), 51. Kozák, 51. Bučko (Ferenc), 55. Szabó (Kerekeš), 55. Pažák (Tall), 56. Navrátil, 57. Kozák (Kročko), 59. Navrátil (Kerekeš).