Nitra stále nad ich sily

Košickí volejbalisti ani na trinásty pokus nedokázali zdolať majstrovskú Nitru a v zápase 11. kola volejbalovej extraligy jej podľahli na domácej palubovke v štyroch setoch. Na víťazstvo nad týmto súperom čakajú od februára 2016. Ďalšiu šancu budú mať 25. novembra, kedy Nitru privítajú opäť doma v zápase stredoeurópskeho MEVZA Cupu.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Zápas začal podľa predpokladov a Nitra sa dostala do vedenia 5:0, ale Košičania dokázali desaťbodovou šnúrou otočiť a prvý set už dotiahli do víťazného konca. Krok s majstrom držali až doi polovice druhého setu, keď ešte viedli o bod, potom Nitra otočila a už zápas z rúk nepustila. „Začali sme dobre, ale hrá sa na tri sety. Nevydržali sme sústavný tlak Nitry. Odstrelili nás na prihrávke a už sme s tým nevedeli urobiť nič. Osobne si myslím, že sme ukázali dve tváre a ak chceme byť úspešní, musíme vydržať hrať počas celého zápasu tak, ako v prvých dvoch setoch,“ hodnotil po zápase rozohrávač košický rozohrávač Maroš Kasperkevič.

Ešte pred zápasom s Nitrou v MEVZA Cupe odohrajú Košičania v piatok 17. novembra extraligový zápas v Starej Ľubovni.

VOLEJBALOVÁ EXTRALIGA - 11. KOLO:

VK KDS Šport Košice - VKP Bystrina SPU Nitra 1:3 (17, -21, -17, -20) za 108 minút, najviac bodov: Lamanec 24, Jakubov 19, Sopko 16 – Menner 19, Rehák 17, Ogurčák 15, Horník 10.