Narodili sa paovce

V najtuhších mrazoch sa v zoologickej záhrade narodili dve mláďatá paovce hrivnatej. Matkou sa stala 5 ročná samica, ktorá už v kavečianskej zoo rodila už štyrikrát. 

Súčasné mláďatá, samec a samica, sú jej 7. a 8. potomkom. Matka sa o mláďatá vzorne stará. Z dôvodu veľmi nepriaznivého počasia ošetrovatelia samicu s mláďatami ponechali vo vnútornej ubikácii. Tento týždeň sme zoznámili zvyšok stáda s najčerstvejšími prírastkami.

Len pred mesiacom z poľskej ZOO Chorzów doviezli dve nové samice. Aktuálne stádo tak pozostáva z dospelého samca, piatich samíc a dvoch mláďat. Jedna ďalšia samica je však ešte v očakávaní. 

Paovce hrivnaté chová zoologická záhrada od roku 1989. Súčasné mláďatá sú v poradí 25. a 26. mláďaťom, ktoré v zoo odchovávajú. 

Paovce hrivnaté pochádzajú zo severnej Afriky, kde sa vyskytujú v Alžírsku, Čade, Egypte, Líbyi, Mali, Mauritánii, Maroku, Nigeri, Sudáne a Tunisku. Samce vynikajú dlhými silnými rohami. Paovce patria k ohrozeným druhom a ich populačný trend má klesajúcu tendenciu.

(fek, zoo)

Zdroj: 
kosickespravy.sk