Medovníkový domček v Divadle hudby

KOŠICE - Svoju prvú premiéru tejto sezóny uvedie v nedeľu 12. novembra 2017 o 15.30 hod. v Átrium klube na sídlisku Terasa košické Divadlo hudby. Tentoraz sa diváci môžu tešiť na rozprávku napísanú podľa známeho Medovníkového domčeka.

Zdroj: 
kosickespravy.sk

„Náš Medovníkový domček je súčasťou trilógie Rozprávky tety Vierky. Jej prvou časťou bola rozprávka Koza odratá a jež, pokračovali sme Červenou čiapočkou a ukončíme ju Medovníkovým domčekom. Spojivkami týchto troch príbehov sú postavy vlka a medveďa,“ vraví prezident Divadla hudby a autor všetkých týchto muzikálov Miňo Mojžiš.

Režisérom muzikálu je Michal Kováčik, riaditeľ divadelnej sekcie Divadla hudby. „Tú každému známu rozprávku o Janíčkovi, Marienke a ježibabe z domčeka v hlbokom lese sme s našimi hercami naštudovali celkom inak, ako ju všetci poznáme. Zamerali sme sa hlavne na to, čo sa deje pred cestou k domčeku a počas nej, menej na to čo sa udeje u ježibaby. Náš príbeh o Janíčkovi a Marienke bude viac o tom, ako sa stratia v lese, pretože si chcú skrátiť cestu a z autobusu vystúpia o zastávku skôr."  

Michal Kováčik viac neprezradí, veď to by už diváka nebolo čím prekvapiť. „Ešte poviem toľko, že poľovník a stará mama pre Janíčka a Marienku vymyslia trest, aby deti viac nechodili samé po lese. Pošlú po nich vlka a medveďa a v domčeku na nich bude čakať ježibaba -prezlečený poľovník. A deti sa môžu tešiť aj na sladké prekvapenie."

V rozprávke sa predstavia Barbora Repková ako Marienka, Michal Baluch ako Janíčko Alexandra Ondová si zahrá postavu starej mamy, Igor Žovtík vlka a dve postavy - medveď a horár čakajú na Michala Kováčika.

Hudbu k Medovníkovému domčeku nahrala skupina Mača Laba v zložení Miňo Mojžiš - klávesy, Maroš Goga - gitary, Mišo Baluch - basa a Filip Koľvek bicie.

(nn, em)