Medici poradia ženám

KOŠICE - Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach organizujú v sobotu 14. októbra 2017 v košickom Auparku ďalší ročník podujatia zameraného na ženské zdravia Ružový október.

Prostredníctvom infostánku prístupného širokej verejnosti v čase od 10. do 18.  hodiny chcú prispieť k šíreniu informovanosti o rakovine prsníka a krčka maternice a osloviť čo najviac žien, aby nezanedbávali prevenciu týchto ochorení. K nej patrí predovšetkým samovyšetrenie prsníkov a preventívne návštevy u gynekológa.

„K dispozícii budeme mať model prsníka, na ktorom budeme demonštrovať správnu techniku samovyšetrenia prsníkov, ktoré predstavuje jednoduchú a účinnú metódu smerujúcu k včasnej diagnostike rakoviny prsníka. Rozdávať budeme brožúrky s informáciami o rakovine prsníka a krčka maternice, ktoré nám na toto podujatie poskytla Liga proti rakovine a každá okoloidúca dáma od nás dostane ružovú stužku, ktorú si môže pripnúť na znak solidarity s onkologickými pacientkami,“ hovorí  vedúca Klubu verejného zdravia Spolku medikov mesta Košice Lucia Hanušínová, ktorá verí, že aj tento rok sa medikom podarí osloviť v rámci Ružového októbra veľké množstvo žien a primäť ich myslieť viac na svoje zdravie a prevenciu. Odborné rady ženám poskytne Jana Látal Valigurová z gynekologického oddelenia Východoslovenského onkologického ústavu, a.s.

 

(jo, em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk