Lokomotíva na čele tabuľky

Zaplnený štadión v Družstevnej pri Hornáde sledoval v piatok druholigový šláger, v ktorom sa stretli dvaja ašpiranti na postupové miestenky. Domáca Lokomotíva Košice napokon porazila Skalicu vďaka dvom zvládnutým štandardným situáciám a minimálne na 24 hodín sa stala lídrim druholigovj tabuľky.

Zdroj:
kosickespravy.sk

Pre zaplneným hľadiskom sa o osude zápasu rozhodlo v prvom polčase. U6 v 6. Minúte si slnkom oslepený brankár Skalice takmer zrazil do vlastnej bránky loptu po dlhom aute Róberta Dického. O minútu neskôr Košičania premenili v gól rohový kop, keď sa odrazená lopta po centri dostala k dobre postavenému Lukášovi Horváthovi, ktorý po dobrom spracovaní dokázal z otočky a poslať nohou loptu do siete Skalice.  "Prvých desať minút to bolo z našej strany dobré, ale potom akoby nám rýchly gól uškodil. Bolo ale dôležité, že sme prvý polčas uhrali na nulu. Navyše, hosťujúci hráč sa nechal vylúčiť, čo sme po zmene strán využili. No ani v presile o jedného muža to nebolo jednoduché. Veľa mužstiev už na tom vyhorelo. My sme však situáciu nepodcenili a duel sme doviedli do zdarného konca," hodnotil zápas stopér Horváth. Gól paradoxne spôsobil, že iniciatívu v prvom polčase prevzali hostia zo Skalice, ktorí boli až do prestávky herne lepším mužstvom, ale až na jednu situáciu v 31. Minúte si nedokázali vypracovať vyloženú šancu a pološance dobre pracujúca obrana domácich zlikvidovala. Lokomotíve zahralo do kariet aj vylúčenie  špílmachra Skalice Lukáša Opielu. Ten najprv dostal v 38. minúte prvú žltú kartu za kopnutie súpera a o štyri minúty neskôr videl po nebezpečnom sklze aj druhú a pobral sa predčasne pod sprchy. O osude zápasu sa rozhodlo v 55. Minúte, keď Lokomotíve vyšla ďalšia štandardná situácia, pri ktorej po pridvihnutom centri Kamila Karaša hlavičkoval Róbert Dický úplne sám zo siedmich metrov do prázdnej bránky a zvýšil vedenie Košičanov na 2:0. „Mali sme nacvičený jeden signál, ktorý sme tesne pred rozohrávkou zmenili. Lukáš Horváth pridvihol center a ja som už nemal problém zakončiť do prádzdnej bránky,“ opísal druhý gólový moment strelec Dický. Oslabení Skaličania sa už nedokázali dostať cez domácu obranu, naopak pri nich stálo šťastie pri rýchlych protiútokoch modrobielych, ktorí si za akcie napriek neúspešnej koncovke vyslúžili potlesk zaplnenej tribúny. Azda najbližšie ku tretiemu gólu bol v 65. minúte Kamil Karaš, ktorého hlavička opečiatkovala ľavú tyčku skalickej bránky.

Lokomotíva si zapísala piate víťazstvo v rade a minimálne do sobotňajšieho večera sa stala lídrom druholigovej tabuľky. Jej hráčov čaká už v utorok 12. septembra o 16:00 v Krompachoch zápas tretie kola Slovnaft cupu proti miestnemu treťoligistovi. Košičania si nič iné ako víťazstvo v tomto zápase nechcú pripustiť, lebo vedia, že v prípade postupu by ich v štvrtom kole čakal atraktívny duel s fotunaligovým Ružomberkom.

FUTBALOVÁ II. LIGA – 7. KOLO:

FC Lokomotíva Košice - MFK Skalica 2:0 (1:0), góly: 7. Horváth, 55. Dický, žlté karty: Horváth, Zajac,  Gáll - Opiela, Haša, červená karta: 42. Opiela (po druhej žltej), pred 530 divákmi rozhodovali Ochotnický – Hrčka, Hrmo.