Legendárne Labutie jazero

V rámci trojtýždňového slovenského turné, počas ktorého uvedie 22 predstavení, zavíta svetoznámy Saint Petersburg Russian Balet v nedeľu 22. októbra aj do Košíc. V Steel Aréne odohrá najznámejší svetový balet Labutie jazero Petra Iľljiča Čajkovského.  

Labutie jazero predstavia svetoznámi ruskí taneční majstri v najznámejšej klasickej podobe v choreografii Mariusa Petipu a Leva Ivanova, ktorá je dodnes najčastejšie uvádzaná na svetových baletných scénach scénach. Takéto turné, čo sa týka klasického baletu a počtu miest i počtu predstavení, nemá na Slovensku obdobu. Slovenské turné, ktoré odštartuje už vo štvrtok 5. októbra v Piešťanoch nemá ani jeden deň voľna. Predstavuje veľký nápor nielen pre umelcov, ale aj pre členov technického štábu, ktorý musí zabezpečiť všetko potrebné. Od stavby scény pred predstavením a po skončení jej rýchlej demontáže a presunu do ďalšieho mesta. Na Slovensko príde z Petrohradu viac než 40 tanečníkov a ďalších ľudí zabezpečujúcich logistiku a prípravu predstavení. Na takúto záťaž sú však zvyknutí, keďže ročne absolvuje St. Petersburg Russia Balet 250 predstavení po celom svete, ako aj na domovskej scéne v Petrohrade.

V hlavných úlohách sa predstaví manželský pár Anna a Alexander Voytinovci, ktorí minulý mesiac navštívili Slovensko. „Každý divák je pre nás unikátny a rovnako tak každé predstavenie. Je to tvorivá činnosť, ktorá musí dozrieť. Keď sme boli na Slovensku pred dvoma rokmi, tak sa nám tu veľmi páčilo a keďže Labutie jazero je naša vizitka, veríme, že všetko dobre dopadne,“ povedali manželia pred príchodom na Slovensko.

(ač)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk