Košický kraj má čo ponúknuť

KOŠICE – Košický kraj je podľa nás, najkrajším na Slovensku. Máme tu množstvo atraktívnych miest, a mnohé z nich sú zapísané v UNESCO. 

Rozvoj cestovného ruchu v Košickom kraji, je aj jednou z priorít kandidáta na predsedu KSK, Richarda Rašiho. My sme sa o najvýznamejších miestach v kraji a o ďalšom rozvoji, porozprávali s výkonnou riaditeľkou Košice Región Turizmus Lenkou Vargovou Jurkovou. Prezradila nám tiež, čo očakáva od nového vedenia KSK, ktoré vzíde po novembrových voľbách. „Ak sa nové vedenie i zastupiteľstvo KSK stotožnia s našou víziou rozvoja cestovného ruchu a budú ju podporovať, budem osobne vďačná, a bude to dobrá správa pre všetkých. Cestovný ruch je totiž segmentom, ktorý má širokospektrálny dosah na ekonomiku, hospodárstvo i celkové prostredie, v ktorom žijeme. Nastavili sme už viaceré roviny a máme jasnú víziu, čo s rozvojom cestovného ruchu ďalej. A aj v tejto sfére je potrebná kontinuita a konštruktívne riešenia,“ hovorí. V kraji máme úžasné TOP podujatia, ktoré si každoročne získávajú viac fanúšikov. „Snažíme sa, aby všetky TOP podujatia napredovali a keďže musia spĺňať aj požiadavky na dlhodobejší rozvoj, musia byť výkladnou skriňou podujatí v regióne. Pred nami je posledné TOP podujatie tohto roka – Margecianské fajnoty, ktoré je skutočne jedno z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších. Je atraktívne, kvôli tradičnej kuchyni, folklóru, ale zároveň je to aj vďaka neustalej snahe organizátorov o napredovanie. Veľmi obľúbené sú tiež každoročné Krásnohorské hradné hry a veľký potenciál majú i tohtoročné novinky – Zemplín Veterán Rallye a Furmanské preteky,“ dodáva L. V. Jurková.

Mimoriadne úspešné bolo aj Pieskové kráľovstvo a ďalšia novinka – nostalgické jazdy Vlakom za UNESCOM. Do konca roka, budú ešte dve posledné jazdy. Do Jasova (28. 10.) a do Domice (17.11.). A aké novinky, chystá Košice Region Turizmus v budúcnosti ?  „V týchto jazdách budeme pokračovať i naďalej. Chystáme jazdu na Tokaj. Už sa pripravujeme aj na letnú sezónu. Znova chceme v spolupráci s lokálnymi hráčmi v turizme, pripraviť niečo atraktívne, niečo čím bude Košický kraj výnimočný. Máme v pláne aj viaceré investičné aktivity, vyplývajúce z našej filozofie rozvoja regiónu. Kým nie všetko nachystané, nebudem o tom hovoriť, nech to nezarieknem. Včas však budeme verejnosť o našich ďalších aktivitách informovať. Môžem len prezradiť, že sa vážne zaoberáme južnou časťou Slovenského raja, ktorá má čo ponúknuť návštevníkom a zároveň tak môže odbremeniť preplnený severný Raj,“ prezrádza L. V. Jurková.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk