Kontrola komplikovaného úseku

Pravidelný kontrolný deň na rekonštrukcii modernizácie električkových tratí sa zameral na kruhovú križovatku Moldavská- Trieda SNP- Alejová, kde robotníci pracujú od 7.apríla.

Na kontrolnom dni sa zúčastnili predstavitelia mesta, zástupcovia zhotoviteľa - spoločnosti EUROVIA SK a Dopravného podniku mesta Košice, aby osobne preverili situáciu po uzavretí významného dopravného uzla.

Riaditeľ magistrátu Pavol Lazúr sa zaujímal o priebeh prác počas prvých dní na tomto komplikovanom úseku. Zhotoviteľom bol ubezpečený, že všetko ide podľa plánu a bez výraznejších komplikácií.

„Úsek od Idanskej po Steel arénu je rozpracovaný, sme už za všetkými prekládkami, máme spodky a tento týždeň sa púšťame do samotnej konštrukcie električkového telesa. Pracujeme samozrejme aj na križovatke na Moldavskej, na ktorej sa po rekonštrukcii zlepší priepustnosť a čo sa týka električkových tratí, križovatka bude kopírovať cestu. Polomer koľaje v električkovom okruhu je navrhnutý 42,5 metra a nájazdy v polomeroch 35 metrov," uviedol Štefan Bálint, riaditeľ košického závodu EUROVIA SK.

Na stavbe na kruhovej križovatke na Moldavskej aktuálne pracuje od 150 do 200 ľudí, investor uvažuje o tom, že podľa potreby bude umožnené pracovať aj vo večerných hodinách.

(fek, lš)

Zdroj: 
kosickespravy.sk