Hokejisti vo Zvolene bezzubí

Košickí hokejisti prerušili víťaznú sériu a v priamom súboji o druhé miesto v tabuľke prehrali vo Zvolene. O osude zápasu, v ktorom Košičania strieľali slepými zápase, rozhodol v druhej tretine premeneným trestným strieľaním Michal Chovan, ktorý víťazstvo domácich zaklincoval aj gólom do prázdnej bránky pri power play Košičanov.

„Nie som spokojný s hrou ani s výsledkom. Opäť sa potvrdilo, že ak mužstvo nevyužije presilovku piatich proti trom, tak zvyčajne nevyhrá. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Chýbala nám lepšia súčinnosť a pohyb, rovnako tak aj agresivita v osobných súbojoch. Keď sme sa do šancí dostali, chýbala finálna prihrávka, takže inak sa tento zápas ani nemohol skončiť ako sa skončil,“ nešetril kritikou do vlastných radov tréner Košičanov Milan Jančuška. Košičania ďalší zápas po reprezentačnej prestávke odohrajú v stredu 20. decembra na ľade Detvy. O dva dni neskôr, v piatok 22. decembra, privítajú na domácom ľade Liptovský Mikuláš.    

HOKEJOVÁ TIPSPORT LIGA – 29. KOLO:

HKM Zvolen - HC Košice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), góly: 34. M. Chovan (tr. strieľanie), 59. M. Chovan, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, pred 2080 divákmi rozhodovali: J. Konc, Siegel – Kollár, Soós.

(sd)

 

Zdroj: 
kosickespravy.sk