Druhá stovka v rade

Košickí basketbalisti len druhý raz v sezóne vyhrali dva zápasy v rade. Žiline na domácej vrátili aj s úrokmi nečakanú jednobodovú prehru z úvodu súťaže, ktorá predznamenala ďalšie trápenie býkov na ihriskách súperov.

Dvojzápasová víťazná miniséria má pre Košičanov osobitný náboj nielen kvôli prvému víťazstvo na palubovke súpera, ktoré dosiahli v stredu v Handlovej. Zároveň v dvoch zápasoch po sebe nastrieľali svojim súperom viac ako 110 bodov čím vyslali jasný signál o svojej ofenzívnej sile aj ostatným súperom. V zápase so Žilinou Košičania od začiatku ovládli dianie na palubovke Angels Arény a ani na chvíľu nepripustili žiadne prekvapenie. Ich náskok postupne narastal a diváci sa dočkali aj prekonania hranice sto bodov. Úspešnou trojkou ju pokoril päť minút pred koncom zápasu Vladimir Djordjevič, ktorý sa vzápätí chytil za hlavu. „Zabudol, že musí zaplatiť koláče, alebo že ich musí napiecť jeho manželka. Uvidíme čo donesie,“ usmial sa po zápase nad týmto momentom tréner Miljan  Čurovič.

Košičania napokon zvíťazili o 30 bodov. „Mali sme to pod kontrolou od začiatku zápasu. Nebol to nejaký zápas obrán, ale boli tam niektoré veľmi pekné momenty. Na konci sme trochu stratili koncentráciu a dovolili im nejaké ľahké strely. Možno mohol byť ten rozdiel aj vyšší. Ale dôležité je, že sme vyhrali,“ hodnotil po zápase autor 16 bodov Peter Sedmák. Podľa trénera Miljana Čuroviča bolo víťazstvo nad Žilinou veľmi dôležité rovnako ako to, že mužstvo vyhralo druhýkrát v rade. „Aby sme chytili nejakú šnúru víťazstiev a dodali si sebavedomie. Žilina je veľmi nepríjemný súper, hrajú taký basketbal, ktorý sa ťažko skautuje. Som rád, že sme zápas v pohode zvládli. Niektoré veci boli z našej strany veľmi dobré, na niektorých ešte musíme stále pracovať,“ dodal tréner.

Býci v lige v najbližšom týždni cestujú dvakrát na ihriská súperov. V stredu 15. novembra sa predstavia v bratislavskej Karlovke, v sobotu 18. novembra nastúpia na palubovke Spišskej Novej Vsi. Vzhľadom na to, že ide o súperov z takzvanej druhej výkonnostnej skupiny, chcú Košičania potvrdiť zlepšujúcu sa formu a priviezť ďalšie víťazstvá. „Na Karlovke to nebude jednoduché, hrá sa tam ťažko. Získali posily v osobe Vida a Kuffu, ostatní hrajú už dlho spolu, takže sú zohratí a navyše budeme po dlhej ceste. V útoku máme svoju silu, ale kľúčom bude obrana. Musíme zahrať tímovo a pomáhať si a potom to bude dobré,“ myslí si Sedmák.

EUROVIA SLOVENSKÁ BASKETBALOVÁ LIGA MUŽOV – 11. KOLO:

KB Košice – PP & TV Raj Žilina 112:82 (57:39), najviac bodov: Marič 19, Stamenkovič 18, Fletcher 17, Sedmák 16, Djordjevič 12 – trojky: 11/28 – 8/25, trestné hody: 19/22 – 14/19, štvrtiny: 20:12, 37:27, 26:23, 29:20.

(sd)

Zdroj: 
kosickespravy.sk