Čo by turisti mohli navštíviť, ak by zavítali do Košíc?

Košice sú s 240-tisícmi obyvateľov druhým najväčším slovenským mestom.

Každoročne doň zavíta niekoľko desiatok tisíc turistov zo zahraničia a ďalšie desaťtisíce z iných slovenských miest. Nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov púta na Košiciach predovšetkým ich jedinečná atmosféra spájajúca staré s novým, históriu s nádychom moderného.

Čo by ste mali v Košiciach určite vidieť, alebo čo by ste mali ostatným odporúčiť, ak by sa Vás na to pýtali?

Dom svätej Alžbety

Dóm svätej Alžbety

Číslo jedna na zozname musí rozhodne patriť najväčšiemu slovenskému kostolu, gotickej katedrále nesúcej názov Dóm svätej Alžbety. Katedrála bola dokončená v roku 1508 a svojho času bola najväčším chrámom na území celého uhorského kráľovstva. Architektúra Dómu ovplyvnila i vzhľad iných podobných stavieb v Európe a nenavštíviť počas návštevy v Košiciach i toto miesto sa rovná nevidieť nič z Košíc.

Spievajúca fontána

Spievajúca fontána, je turisticky vyhľadávanou lokalitou, ktorá je zhodou okolností situovaná neďaleko Dómu svätej Alžbety a zároveň susedí so Štátnym divadlom. Je to najstaršia spievajúca fontána, ktorá bola postavená na území dnes už neexistujúceho Československa a v minulom roku oslávila svoje tridsiate výročie. Pri fontáne môžete oslavovať aj vy, stačí si vybrať tu správnu hru z ponuky na casinohryzdarma.com.

Košická fontána je jedinečná v tom, že reaguje a sama vytvára zvuk na základe okolitých zvukov.

Košické Zoo

Zoologická záhrada v Košiciach je jednou zo štyroch na území Slovenska, no zároveň je tou najväčšou. Nájdeme tu 244 druhov zvierat a živočíchov a viac než tisíc jednotlivcov. Medzi nimi i viacero takých, ktoré v bežnej prírode len tak ľahko nenájdete, ako sú takin, kulan, tamarín či kosmáč. Ak vás zaujíma, aké zvieratá sa ukrývajú za týmto označeniami, najlepšie to zistíte priamo v košickej Zoo. Tá funguje od roku 1979 a orientuje sa predovšetkým na zvieratá z euroázijskej oblasti.

Miklušova väznica

Miklušova väznica je jednou z expozícii patriacich do sféry Východoslovenského múzea. V minulosti slúžila ako väznica s mučiarňou a svoje meno dostala podľa krutého kata, ktorý tu vykonával popravy. Táto budova pôvodne nebola väznicou, ale vznikla spojením mešťanských domov. Nájdeme tu aj Katov byt, teda miesto, kde býval kat, ktoré tu bolo dobudované približne polstoročie po tom, ako tu vznikla väznica. Toto miesto na vás zapôsobí svojou unikátnou a jedinečnou dobovou atmosférou upozorňujúcou na časy, kedy sa nežilo až tak ľahko. 

Zdroj: 
kosickespravy.sk