Brixiho projekt vyhral v Izraeli

KOŠICE – Otto Brixi žne so svojim projektom – protiteroristickou aplikáciou „Helpey“ úspech.

Unikátna aplikácia „Helpey“, ktorú vytvoril Otto Brixi so svojim tímom, zaujala špičkových odborníkov v IT technológiach. „Vyhral vedecko výskumnú súťaž o najúspešnejší slovenský startup v Izraeli a získal som naňho grant vo výške 500 tisíc eur. Bol hodnotený najväčšími technologickými kapacitami v Izraeli aj na Slovensku. S vývojom aplikácie sme začali v apríli v Košiciach.“

Brixi plánuje spustiť aplikáciu už na budúci rok súčastne na Slovensku aj v Izraeli a ako dodáva, chcú spolupracovať aj s USA. „Nadväzujú naň ďalšie celosvetové marketingové a produktové aktivity a na svetovej zdravotníckej konferencii v Budapešti, ktorá sa bude konať v júni, plánujeme predstaviť i ďalší rozmer projektu a to medicínske funkcie pre pacientov zdravotníckych zariadení.“ V budúcnosti plánuje predstaviť aj aplikáciu pre gastronomické zariadenia.
 

Čo je Helpey

Najlepšie nápady sú tie najjednoduchšie. Otto Brixi už dlhšiu dobu uvažoval nad tým, ako by sme mohli pomôcť ľuďom v núdzi, zvieratám alebo upozorniť na potenciálne nebezpečenstvo. „Vymyslel som a s mojím tímom aj vytvoril „Protiteroristický a záchranný systém,“ ako mobilnú aplikáciu. Užívateľ, jednoduchým ovládaním – jedným prstom, bude môcť poukázať na to, čo uvidí napríklad na ulici. Či už týraného psíka, zúboženého bezdomovca alebo i niečo čo sa mu bude zdať nebezpečné. Pomocou aplikácie sa potom dostane správa na patričné miesta a tie už začnú konať,“ v skratke nám vysvetlil myšlienku Otto Brixi. Ako dodal, jeho systém nemá suplovať štátne záchranné zložky. „Vôbec nie. Ľudia nechcú volať a udávať svoje údaje, a tak by to všetko riešili len pomocou mobilnej aplikácie. Následne by na potrebné miesto prišli špeciálne záchranné tímy,“ objasnil nám.

Darí sa mu aj v súkromí

Otto Brixi po odchode zo slovenského parlamentu, chytil druhý dych. Stal sa riaditeľom v nemocnici v Gelnici. Oženil sa so svojou priateľkou Silviou a 15. februára tohto roku sa mu narodila dcérka Matea.

(em)

Zdroj: 
kosickespravy.sk