Benátky na jazere

Košické Benátky sú tradičným podujatím osláv Dňa mesta Košice. Už tretí rok sa konajú na jazere v Mestskej časti Nad jazerom.

Na hladinu vyplávalo pätnásť lodí rôznych tvarov a veľkostí, ktoré patrili niektorým mestským častiam, zastúpenie mali aj mestské podniky, jedna základná škola aj detské domovy.

Magistrát mal loď ozdobenú erbom a hradbami a sedeli v nej viceprimátori Renáta Lenártová a Martin Petruško. Starosta Juhu sa stal na chvíľu pirátom, na lodi Luníka IX sa zase nachádzalo obrovské drevené koleso. Nechýbali ani plavidlá zoologickej záhrady či kultúrnych centier K13, na jazere sa plavila aj kópia Ikarusu, ktorá patrila Dopravnému podniku. Detský domov z Uralskej ulice stavil na rodinu Addamsovcov a druhý z Podolínca zase na divoký Západ.

Lode sa nesmeli potopiť, čo bolo základnou podmienkou. Museli byť osvetlené a najdôležitejším kritériom bolo, že na ich plavbu sa smela použiť iba ľudská sila.

Všetky posádky dostali po absolvovaní súťaže krásy vodnícky certifikát. Na treťom mieste skončila posádka lode zo Základnej školy na Hroncovej ulici, druhé získal Detský domov na Uralskej ulici   a víťazmi sa stali deti a dospelí z detského domova v Podolínci.

Podujatie vyvrcholilo obrovským ohňostrojom.

(fek)

Fotogaléria: 
Zdroj: 
kosickespravy.sk